CEO Pledge

Perakende ve Tüketim Ürünleri şirketlerini “CEO Pledge” imzacısı olmaya davet ediyoruz !

 

CEO Pledge nedir?

Şirkenlerin cinsiyet eşitliğinden yana bir tutum sergilediğinin ve kadın istihdamını artırmak yolundaki kararlılığının bir taahhüdüdür.

CEO Pledge neden önemli ?

  • Kadınların üst düzey rollerde görev alması şirket karlılığını arttırır
  • Tüketicisi ağırlıklı olarak kadın olan perakende & tüketim ürünleri sektörü için müşteri merkezli bir yaklaşım sağlar
  • Yetenek havuzundan %50 daha fazla yararlanılır

Kadın lider oranının yükseltilmesi şirketlere ne sağlar?

  • Şirketlerin yetenek havuzunu iki katına çıkarmayı sağlar
  • Şirketlerin kadın tüketicilere daha etkin bir şekilde ulaşmasını ve daha başarılı iş sonuçları elde etmesini sağlar

 

CEO Pledge programına katılabilmeniz için sizi LEAD Network Türkiye’nin kurumsal üyesi olmaya davet ediyoruz!

Kurumsal üyelik ve CEO Pledge hakkında daha fazla bilgi için iletisim@leadturkey.net

adresinden bize ulaşabilirsiniz

CEO Pledge İmzalayan CEO'larımız

Alp ÖĞÜCÜ / CEO / Lila Group

CEO Pledge’in kurumsal şirketler düzeyinde başlatmış olduğu bu hareketin kadın -erkek fırsat eşitliği anlamında toplumsal düzeyde de karşılık bulacağına yürekten inanıyorum. Lila Group olarak, 2019 mayıs ayında CEO Pledge’i Türkiye’de imzalayan ilk kurum olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Kadın çalışan ve yönetici sayımızı 2023 yılına kadar %5 artırma yönündeki taahhüdümüzün tüm  sektör için örnek teşkil etmesini canı gönülden arzu ettik; kendimize adeta bir kurumsal vatandaşlık görevi bildik ve her fırsatta biz de CEO Pledge’in önemine değindik. Bu anlamlı oluşum ile bizleri tanıştıran kurumsal destekçisi olduğumuz LEAD Network’e teşekkürlerimi sunuyorum.

Özgür TORT / CEO / Migros Ticaret A.Ş.

LEAD Network Avrupa’nın üyesi ve LEAD Network Türkiye’nin aktif üyelerinden biri olarak, iş yerlerinde sağlanan cinsiyet ve fırsat eşitliğinin toplumsal düzlemde de dönüştürücü etki yaratacağını düşünüyoruz. Hepimizin sorumluluk alması gereken bu alanda, LEAD Network’ün ‘üst düzey görevlerde kadın yönetici oranını artırma’yı hedefleyen CEO Taahhüdüne Migros adına imza atmaktan büyük  mutluluk duyuyorum. Kadınların liderlik rollerinde ilerlemesiyle iş dünyasının zorluklarla daha iyi mücadele edeceği vizyonunu destekliyor ve bu ilham verici girişimin cinsiyet eşitliği ve kapsayıcılık alanında sektörümüzde itici bir güç oluşturacağına yürekten inanıyorum.

Burak BAŞARIR / CEO / Coca-Cola İçecek

Faaliyet gösterdiğimiz 10 ülkede kadın çalışanlarımızı desteklemek ve güçlendirmek amacıyla koşullarını iyileştirme ve profesyonel gelişimlerini hızlandırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz. Bu doğrultuda 2015 yılında Kadının Güçlenmesi Prensipleri’ne (WEP) taraf olduk. Kadın Liderlik Çalışma Programımız ile kadın yöneticilerimizin liderlik yetkinliklerini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Son olarak, üst yönetim ekibimiz ve ülke genel müdürlerimiz ile LEAD Network taahhüdünü imzalayarak 2025’e kadar yönetici pozisyonlarında çalışan kadın sayısını artırma sorumluluğunu üstlendik. Cinsiyet eşitliğini sağlamak yolunda verdiğimiz bu taahhüt ile duruşumuzu güçlendirerek, ekonomi  ve iş dünyasında kadın oranını artırma kararlılığına katkı sunduğumuza inanıyorum. Tüm iş dünyasını benzer taahhütlerle duruşlarını güçlendirmeye davet ediyorum. Hayatın her alanında eşitliği kutlayacağımız günlerin çok yakın olmasını dilerim.