Ekinoks Gelişim Programları

 

23 Eylül Pazartesi günü gerçekleştirdiğimiz Ekinoks Buluşmaları – 2 etkinliğimize ait fotoğraflarımızı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://drive.google.com/drive/folders/1__gAE9SR04svsis4jvY2SbobtSCrdf_y?usp=sharing


Yılda sadece 2 tarih var ki bu tarihlerde aydınlanma çemberi hem kuzey hem de güney kutbundan aynı anda geçer ve güneş ışınları her iki yarımküre arasında eşit olarak paylaşılır. Bu tarihlerde Dünya’nın her yerinde gece ile gündüz birbirine eşittir.

Misyonumuza hoş bir atıfla bu tarihlerde, iş çıkış saatlerinde gelişimimiz için kendimize zaman ayıralım ve hem keyifli hem de gün ışığı gibi aydınlatıcı etkinliklerle bir araya gelelim istedik.

EKİNOKS BULUŞMALARI 2 – OPTİMUM DENGE MODELİ

  • Sorunlar mı büyük?
  • Kaynaklar mı az?
  • Çözmeyi mi bilmiyoruz?

Her cevap bizi farklı bir yere götürür…

Ekinoks Buluşmaları’nın ikincisini 23 Eylül, Pazartesi günü gerçekleştireceğiz. Sonbahar Ekinoksu’nda Sn. Tamer Dövücü’nün liderliğinde, kendimizi açma yolculuğunda “Optimum Denge Modeli” ile tanışıyoruz.

Tamer Dövücü tarafından gerçekleştirilen bir felsefe, psikoterapi ve kişisel gelişim modeli olan ODM teoriyle pratiğin birleştirildiği bir felsefe, psikoterapi ve kişisel gelişim modelidir. Türkiye dışında Almanya ve İtalya’da da verilen ODM eğitimi Mart 2012’de Dünyadaki en büyük psikoterapi enstitülerinden olan Erickson Enstitüsü Başkanı Jeffrey Zeig’la birlikte İstanbul’da, 2015 Aralık ayında ise psikoterapi alanındaki Dünya’nın en önemli kongrelerden olan 12. Erickson Kongresinde Dünya’ya tanıtılmıştır.

Optimum Denge Nedir?


Tamer Dövcü Kimdir?

1967 doğumlu olan Tamer Dövücü liseyi İzmir’de bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi-Uluslararası İlişkiler bölümünden 1988 yılında mezun olmuştur. Batı ve uzak doğu felsefeleriyle ilgilenmesi üniversite yıllarında başlar.

Daha sonra bankacılığa başlamış ve çeşitli departman ve şubelerde çalışmış, 1993 yılında ise müdür olmuştur. Yine bu dönemlerde sosyoloji alanında yüksek lisans ve ekonomi alanında doktora çalışmaları olmuştur. Ve yine bu dönemde yoğun olarak kişisel gelişim ve yönetim bilimleriyle ilgilenmiştir.
Okumaya Devam Et

 


21 Mart 2019 Ekinoks Gelişim Programı Buluşması

Hepimizin, insanları etkilemek, onlarla bağ kurmak ve ilham vermek için daha etkin yollar bulmamız gerekiyor. Liderlerden proje yöneticilerine, satış yöneticilerinden danışmanlara, eğitmenlerden profesyonellere, hepimizin ihtiyaç duyduğu şey fikirlerimizin kalıcı izler bırakması. LİDERLER İÇİN HİKAYE ANLATIMI® programı, katılımcıların hikaye anlatımı yeteneklerini tam da bu şekilde geliştirmeyi hedefliyor.

Tam da bu hedefte seçtiğimiz özel tarihte amacına ulaşır şekilde bir aradaydık.

Hepimizin bildiği üzere 21 Mart EKİNOKS!

Ekinoks, aydınlanma çemberinin hem kuzey hem de güney kutbundan aynı anda geçtiği  ve güneş ışınlarının her iki yarımküre arasında eşit olarak paylaşıldığı gün yani Dünya’nın her yerinde gece ile gündüz birbirine eşit.

Eşitliğin iş yerlerimiz de dahil olmak üzere hayatın her alanına toplumun her katmanına yansıması dileğiyle Nevruz bayramımızı “Ekinoks Buluşmaları” adlı eğitimlerimizin ilki olan  “HİKAYELERİN GÜCÜ”  atölye çalışmamızda kendimizi ve üyelerimizi aydınlatarak kutladık. Bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapan Yönetim Kurulu üyelerimizden Didem Aydın’ın şahsında Zorlu Center’a, yine Yönetim Kurulu üyelerimizden Aysun Zaman’ın şahsında yiyecek & içecek destekçimiz Macrocenter’a,  eğitim komitemiz üyesi ve eğitmenimiz Ferah Lök şahsında Power Of Happiness’e en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Eğitim komitemizin önerisi ve Yönetim Kurulu’muzun da onayıyla bu eğitimden elde edilen geliri Türk Eğitim Derneği’nin 10 Bin Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye burs fonuna bağışlayarak, başarılı ancak maddi olanakları yetersiz 1 kız öğrencinin TED okullarından birinde nitelikli eğitim almasına destek oluyoruz. Bu burs bağışımız ile LEAD Network Türkiye ve TED ortak logolarının olduğu bir sertifika ve burs alan kız öğrencilerimizin kaleme aldığı teşekkür mektupları ile  17 Nisan’daki konferansımızda L2L Mentorlerimize katkıları için teşekkür edeceğiz.

10 Bin Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” bursu kapsamında eğitimlerini tamamlayarak iş hayatına henüz atılmış olan 3 kadın meşalemiz ve eğitimlerine üniversite son sınıfta devam eden 2 öğrenci kadın meşalemiz de 21 Mart gecesi yaptığımız bu eğitimimize katılarak kendilerini geliştirme fırsatı buldular.

EKİNOKS Foto Galeri