Ekinoks’ta buluştuk!

Hepimizin, insanları etkilemek, onlarla bağ kurmak ve ilham vermek için daha etkin yollar bulmamız gerekiyor. Liderlerden proje yöneticilerine, satış yöneticilerinden danışmanlara, eğitmenlerden profesyonellere, hepimizin ihtiyaç duyduğu şey fikirlerimizin kalıcı izler bırakması. LİDERLER İÇİN HİKAYE ANLATIMI® programı, katılımcıların hikaye anlatımı yeteneklerini tam da bu şekilde geliştirmeyi hedefliyor.

Tam da bu hedefte seçtiğimiz özel tarihte amacına ulaşır şekilde bir aradaydık.

Hepimizin bildiği üzere 21 Mart EKİNOKS!

Ekinoks, aydınlanma çemberinin hem kuzey hem de güney kutbundan aynı anda geçtiği  ve güneş ışınlarının her iki yarımküre arasında eşit olarak paylaşıldığı gün yani Dünya’nın her yerinde gece ile gündüz birbirine eşit.

Eşitliğin iş yerlerimiz de dahil olmak üzere hayatın her alanına toplumun her katmanına yansıması dileğiyle Nevruz bayramımızı “Ekinoks Buluşmaları” adlı eğitimlerimizin ilki olan  “HİKAYELERİN GÜCÜ”  atölye çalışmamızda kendimizi ve üyelerimizi aydınlatarak kutladık. Bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapan Yönetim Kurulu üyelerimizden Didem Aydın’ın şahsında Zorlu Center’a, yine Yönetim Kurulu üyelerimizden Aysun Zaman’ın şahsında yiyecek & içecek destekçimiz Macrocenter’a,  eğitim komitemiz üyesi ve eğitmenimiz Ferah Lök şahsında Power Of Happiness’e en içten teşekkürlerimizi sunarız.

Eğitim komitemizin önerisi ve Yönetim Kurulu’muzun da onayıyla bu eğitimden elde edilen geliri Türk Eğitim Derneği’nin 10 Bin Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye burs fonuna bağışlayarak, başarılı ancak maddi olanakları yetersiz 1 kız öğrencinin TED okullarından birinde nitelikli eğitim almasına destek oluyoruz. Bu burs bağışımız ile LEAD Network Türkiye ve TED ortak logolarının olduğu bir sertifika ve burs alan kız öğrencilerimizin kaleme aldığı teşekkür mektupları ile  17 Nisan’daki konferansımızda L2L Mentorlerimize katkıları için teşekkür edeceğiz.

10 Bin Genç Meşale Daha Aydınlık Türkiye” bursu kapsamında eğitimlerini tamamlayarak iş hayatına henüz atılmış olan 3 kadın meşalemiz ve eğitimlerine üniversite son sınıfta devam eden 2 öğrenci kadın meşalemiz de 21 Mart gecesi yaptığımız bu eğitimimize katılarak kendilerini geliştirme fırsatı buldular.

EKİNOKS Foto Galeri