LEAD Network Türkiye

LEAD Network Türkiye olarak 2015 yılında 5 kişi ile çalışmalara başlamış ve 2017 yılında derneğimizi kurarak resmi kimliğimizi kazanmış bulunuyoruz LEAD Network kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olarak, yalnızca Perakende ve Tüketici Malları sektörüne odaklanmasıyla Avrupa ve Türkiye’de benzersizdir.
Misyonumuz, Türkiye’de yetenekli kadın işgücünü perakende ve tüketici malları sektörüne çekmek, elde tutmak, bilgi, tecrübe, eğitim destekleri sağlamak ve kadın liderlerin sayısını, itibarını, etkilerini arttırmalarında destekleyici olarak sektörümüze katkıda bulunmaktır.
LEAD Network, kurumların sahip oldukları yetenek havuzunun tamamının potansiyelini arttırmalarıyla daha sürdürülebilir değerler yaratacaklarına inanmaktadır. Vizyonumuz, erkek ve kadınların potansiyellerinin tamamını içinde bulundukları kuruma katkıda bulunmak için kullanmalarına imkan tanındığı ve böylelikle çalıştıkları kurumları daha üst bir seviyeye taşıyarak değer katmalarını sağlayacak işgücünde çeşitliliğe ulaşmaktır. İçinde bulunduğumuz iş dünyasının karşılaştığı zorluklar karşısında daha etkin ve verimli çözümler üretebilmek için daha fazla sayıda kadının liderlik rollerine taşınmasının gerekliliğine inanıyoruz.

LEAD Network Türkiye olarak perakende ve tüketici ürünleri  sektörlerinde çalışan, hizmet veren ve çözüm üreten paydaşlarımız, yaklaşık 50 kurumsal partnerimiz ve toplamda 600 kadın – erkek üyelerimiz ile birlikte çalışmalarımıza inanç ve kararlılıkla devam ediyoruz.

YÖNETİM KURULU VE KOMİTELER

AYSUN ZAMAN

BAŞKAN

FMCG Pazarlama Direktörü / Migros A.Ş

CEYDA KAPTAN

BAŞKAN YARDIMCISI

Stratejik Planlama & Pazarlama Direktörü / Tchibo Türkiye

FÜSUN TAVUS MUMCU

AVRUPA PARTNER BAĞLILIĞI DİREKTÖRÜ

LEAD Network Avrupa

BANU YARAN KILIÇ

ETKİNLİK & İLETİŞİM KOMİTE BAŞKANI

Grup Kurumsal İletişim Müdürü / Lila Group

BERRİN KULELİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Kurucu & Genel Müdür / Piramit Danışmanlık A.Ş

FİLİZ BÜLBÜL

SAYMAN & SPONSORLUK KOMİTE BAŞKANI

Kurucu & Yönetim Kurulu Başkanı / Dolpfin Mali Müşavirlik & Proje Yönetimi

GAYE SÜNERLİ

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

E-Ticaret Direktörü & TCCAR Yönetim Kurulu Üyesi / P&G Türkiye

NESLİHAN NİGİZ ULAK

YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Genel Müdür / Barry Callebaut Türkiye

RÜYA ÖZDEMİR ÇİÇEK

ÜYE İLİŞKİLERİ KOMİTE BAŞKANI

Satış & Yönetim Danışmanı

TUBA KARA

EĞİTİM KOMİTE BAŞKANI

İK Genel Müdür Yardımcısı / KFC Türkiye

ZEYNEP FERTAN

GENEL KOORDİNATÖR

LEAD Network Türkiye