MART I 2021
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Türkiye Cumhuriyeti kadınlarının haklarını kazanmak adına verdikleri mücadele çok uzun yıllara dayanmaktadır.  Kadınların sosyal yaşama eşit olarak katılmasını sağlamak adına Türk Kadınlar Birliği, 7 Şubat 1924 tarihinde kurulmuştur. Kurucuları arasında, Nezihe Muhittin, Latife Bekir (Çeyrekbaşı) ve Sabiha Zekeriye (Sertel) de bulunmaktadır. Şükufe Nihal aktif üyelerden birisidir. Derneğe, Atatürk’ün eşi Latife Hanımın da büyük destek verdiği bilinmektedir. Derneğin tüm gayret ve çalışmaları sonucu ,1926 yılında kabul edilen Medeni Yasa ile kadın toplum içinde kimliğini elde etmiş, 1930 yılında da kadınlarımız, belediye seçimlerinde seçme ve seçilme hakkını yasayla kazanmıştır. 1933 yılında kadınların, köy ihtiyar heyetlerine seçme ve seçilebilme, 1934 yılında ise, TBMM’ne girebilme haklarını elde etmişlerdir. 1935 yılında yapılan 5.Dönem milletvekili seçimlerinde, Meclis’e 18 Kadın milletvekili girmiş ve Türk Kadınlar Birliği de, amaçlarını gerçekleştirdikleri düşüncesiyle, Dernek için fesih kararı almışlardır. Ancak, 1949 yılında hakların, kazanılması için olduğu kadar, korunması ve geliştirilip, genişletilmesinin de gerekliliği karşısında Dernek, 13 Nisan’da yeniden kurulmuştur.
 
Tarih boyunca kadınlarımız haklarını almak, korumak ve toplumda eşit şekilde konumlanmak adına çaba göstermiştir. Derneğimiz de bugün sektörümüz için benzer bir gayretle faaliyetlerini sürdürmektedir. Kadınların en büyük destekçisi olan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ülkemiz kadınları  pek çok konuda hak sahibi olmuş; modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler başarmışlardır.
 
Sektörümüzün temsiliyetinde önemli roller üstlenebilecek kıymetli kadınların yer aldığı bilinciyle tüm destekçilerimizi bu anlamlı günde kadınların temsiliyetini artırmaya ve onların kurumlarda hak ettikleri konumlara erişmelerine destek vermeye davet ediyor; başta LEAD Network Türkiye Kadınları olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

 
Sevgilerimle

LEAD Network Türkiye Başkanı

Aysun Zaman

AYIN RAPORU

YEDİ GRAFİK İLE COVİD-19'UN KADIN İSTİHDAMI ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ 

McKinsey & Company
ARTICLE  

2021 Yılı Dünya Kadınlar Günü için Covid-19’un  kadın istihdamı üzerindeki yıkıcı etkilerini ve nasıl düzeltilebileceğini araştırdık.
Raporu İndir

AYIN KONUĞU

PROF. DR. MARY LOU O'NEIL

Kadir Has Üniversitesi

Nasıl söylediğin, en az ne söylediğin kadar önemli!

Çeşitlilik ve kapsayıcılık söz konusu eşitlik ve adalet olunca en önemli sorunlar haline geliyor. Kaldı ki, çeşitliliğin iş dünyası ve ekonomiler için de iyi olduğunu da söylemek gerek. Iş gücündeki toplumsal cinsiyet uçurumunu ortadan kaldırmak sadece Avrupa’da GSYH’nin 28 Trilyon Dolar artmasını sağlayabilir.  
Devamını Oku
MART AYI
WEBINARIMIZ


11 Mart günü kurumsal partnerimiz Pernod Ricard Türkiye’nin ev sahipliğinde M.Serdar Kuzuloğlu’nu konuk ettik ve Covid -19 sonrası geleceğe göz attık
GELECEK
WEBINARIMIZ
KADINLAR GÜNÜ
KARİYER HİKAYELERİ ETKİNLİĞİ
Dünya Kadınlar Günü'ne özel Kariyer Hikayesi buluşması etkinliklerinde Neslihan Nigiz Ulak, Barilla, Dydo ve Lila Group ekipleriyle ilham veren hikayesini paylaştı.
24 Mart günü 2020 yılında E&Y işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Diversity Score Card anketimizin sonuçlarını açıkladık ve 3. Dönem LEAD TO LEAD Mentorluk programımızın kapanışını yaptık.
LEAD TO LEAD 
3.DÖNEM MENTORLUK PROGRAMI 
2020-2021 Döneminde 3.sünü gerçekleştirdiğimiz LEAD TO LEAD Mentorluk programımızda bize destek veren Hipp Turkiye ve Eczacıbaşı Tüketim Ürünleri'ne teşekkür ederiz. 
BİRLİKTE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ
Yeni kurumsal partnerimiz AJİNOMOTO Türkiye’ye hoş geldin diyoruz

KURUMSAL PARTNERLERİMİZ
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın

BASINDA & SOSYAL MEDYA
Tüm haberlerimizi okumak için tıklayınız

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 8 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2021 | LEAD Network Turkey |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net