E-bülten I  ŞUBAT 2020

LEAD Network
Türkiye’de Yaşamın Cinsiyeti’ni Tartıştı

Prof. Dr. Mary Lou O’Neil, LEAD Network Türkiye’nin düzenlediği Şubat Ayı’nın kahvaltı buluşmasında Türkiye’de yaşamın cinsiyeti ile ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı.

Perakende ve tüketici ürünleri sektörlerinde çalışan kadın liderleri destekleyen, üst düzey kadın yöneticilerin sayılarını artırmayı ve gelişimlerine katkıda bulunmayı misyon edinen LEAD Network; 6 Şubat 2020’de Coca-Cola İçecek ev sahipliğinde, Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Araştırma Merkezi  Müdürü Prof. Dr. Mary Lou O’Neil ‘i ağırladı.
 

Devamını Oku

23. Araştırma Zirvesi'ndeydik

Başkanımız Aysun Zaman ve kurumsal üyelerimizden Nielsen Türkiye Genel Müdürü / Perakende Grup Başkan Yardımcısı Didem Şekerel Erdoğan 23. Araştırma Zirvesinde ultra-kolaylık faktörünün hakim olduğu günümüz koşullarında değişen perakende yapısı ve alışverişçi davranışlarıyla ilgili olarak Nielsen içgörülerini ve Migros pratiklerini aktardılar.

Sales Network Summit 2020

4-5 Mart tarihlerinde DasDas Ataşehir'de düzenlen Sales Network Summit’te derneğimizin üyelerinden Nielsen Türkiye Genel Müdürü / Perakende Grup Başkan Yardımcısı Didem Şekerel Erdoğan ve Yönetim Kurulu Üyemiz Barry Callebaut Türkiye Genel Müdürü Neslihan Nigiz Ulak oturumlarda yer aldı. Erdoğan e-ticaret verilerini paylaşırken Ulak ilham verici hikayesi ile satışta kadın olmayı anlattı.

LEAD Network Webinar'ları 

LEAD Network'ün düzenlediği webinar'lara ücretsiz kayıt yaptırıp katılım sağlayabilirsiniz. İlgilendiğiniz webinar'ın üzerine tıklayın.

Gender Diversity Scorecard

Nedir ?
Perakende ve tüketim ürünleri sektöründe üst  düzeydeki kadınların sayısının ve oranının belirlenmesi  ve sektör ortalamaları ile karşılaştırılması imkanı sağlayan 2 yıllık dönemlerde yapılan bir araştırmadır.
 
Ne sağlar?

  • Şirketlerin sektör ortalamasına göre nerede  olduklarını görmelerini sağlar
  • Kendilerini değerlendirmelerine ve fırsat eşitliğine  ulaşmak için daha ne kadar yol kat etmeleri gerektiğine dair bir anlayış geliştirmelerine yardımcı olur
  • Yol haritası, eylem planları geliştirilmesine, hedefler verilmesine yardımcı olur

Projedeki adımlar nelerdir?

  • Türkiye’de ilk kez yapılacak çalışma için yapmanız gereken, şirketinizden kontak kişinin bilgilerini (ad-soyad- email ve cep telefon) iletisim@leadturkey.net adresinden bizimle paylaşmanız. 
  • Online anket formu Haziran 2020’ye kadar 2019 sonuçlarını  içerecek şekilde doldurulacak.
  • Sadece en yüksek score alan iki  şirket 2020 LEAD Network  konferansında açıklanır bunun dışında şirket sonuçları şirkete özel olup sadece katılımcı şirketin kendisi ile paylaşılır. 
  • Katılımcılara kendilerine ilişkin özel rapor gönderilecek.
Şirketinizin scorecard'da yer almasını istiyorsanız iletisim@leadturkey.net mail adresi üzerinden bizimle iletişime geçin.
Copyright © *| 2019 | LEAD Network Turkey |*, Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net