HAZİRAN I 2021
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Pandemi sürecinin etkisiyle hayatımıza hızla yerleşen bir taraftan hayatımızı kolaylaştırıp bir yandan da is-özel yaşam dengemiz konusunda bizleri zorlayan dijitalleşme, online olma kavramları ile hayatımıza dijital yorgunlukta dahil oldu. Özellikle pandemi döneminde ihtiyaç duyduğunuz her konuda eğitim ve webinar içeriklerimizle yanınızda olmaya gayret ettik.
Yaşadığımız sürece özel tasarlanan LEAD Network Mini MBA programımız, 4 dönemdir başarıyla devam eden LEAD TO LEAD mentorluk programımız, kıymetli konuklarımızla yaptığımız webinarlarımız, hep iş olmasın dediğimiz sanal da olsa keyifle keşfettiğimiz müze gezilerimiz ve ilham veren kariyer hikayelerimizle koşullara rağmen birlikte olmaya devam ettik. Fakat son zamanlarda artışını gözlemlediğimiz dijital yorgunluğumuzu gerek normalleşme sürecinin yavaş yavaş başlaması gerekse yaz ve bayram döneminin gelmesiyle birlikte biraz uzaklaştırmak adına LEAD Network Türkiye olarak etkinliklerimize Temmuz ve Ağustos döneminde ara verme kararı aldık. Komite ve yönetim kurulumuz elbette bu dönemde siz değerli üyelerimize katkı sağlayacak yeni dönem için çalışmalarına devam edecek. İletişim komitemiz sosyal medya hesaplarımızdan ve aylık bültenlerimizden sizleri bilgilendirmeye devam edecek. Eylül ayında dopdolu bir yeni döneme başlamak icin sabırsızlanıyor; hepinize sağlıklı ve huzurlu bir tatil dönemi diliyorum.


Sevgilerimle

LEAD Network Türkiye Başkanı

Aysun Zaman

AYIN OKUMASI

Cinsiyet Uçurumu Nasıl Kapatılır?  

Harvard Business Review  
Colleen Ammerman & Boris Groysberg  

Kadınlar ve erkekler eşit gelişim olanaklarına sahip olmadığızaman, iş yapış şekilleri de toplumsal cinsiyet ayrımcılığının pençesinden kurtulamıyor. Öyle ki düşük önem taşıyan projeler ve roller çoğunlukla kadın çalışanların alanına ait görülüyor. Herhangi bir işin detayına bakıldığında da “görev bazlı bir ayrımcılığın” söz konusu olduğunu görüyoruz. Bu dengesizlik, sistemik bir yetenek yönetimi sorunundan kaynaklanıyor. Şirketlerin bu sorunu çözebilmeleri için kadınların yeteneklerinden ve sunabilecekleri katkılardan tam anlamıyla faydalanmalarını engelleyen noktaları saptamaları gerekiyor
Raporu İndir

AYIN KONUĞU

Prof. Dr. Mary Lou O’NEIL 

Kadir Has Üniversitesi  

İşyerinde çeşitliliğe doğru bir adım daha

Çeşitlilik ve kapsayıcılık pratikleri genellikle toplumsal cinsiyet ve ırk eşitliğine dayanır ve bunlar hala işyerlerinde eşit ilkeler oluşturmak için yaşamsal öneme sahiptir. Fakat bu odaklanma çoğu zaman, lezbiyen, gey, biseksüel, trans ve interseks çalışanları dışarıda bırakmaktadır. 
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Babalar Günü 2021

Babalar Günü kapsamımızda kurumsal partnerlerimizden “Babalık İzni” politikalarını öğrendik ve en iyi uygulamaları sosyal medya hesabımızda paylaştık. Sizde iyi uygulama örneklerinizi iletisim@leadturkey.net maili üzerinden bize iletebilirsiniz

Siz de iyi uygulama örneklerinizi iletisim@leadturkey.net maili üzerinden bize iletebilirsiniz

Üyelerimizden Haberler


Kına Demirel
 
Kurumsal partnerimiz Migros Türkiye’den Mimeda’ya Genel Müdür olarak atanan, LEAD TO LEAD 4. dönem mentorumuz Kına Demirel’i kutluyor; yeni görevinde kendisine başarılar diliyoruz.

 
LEAD Network Avrupa
Haziran Webinar ve Haberleri

LEAD Network ailesinin yeni parçası olan Belçika-Lüksemburg Chapter’ının kuruluşunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. 

LEAD Network Avrupa
Temmuz Webinarları
Kayıt Ol
Kayıt Ol
LEAD TO LEAD® 
4. Dönem Mentorluk Programı
27 Haziran Pazar günü 4.Dönem mentilerimizle ilk online networking etkinliğimizi gerçekleştirdik
Detaylı Bilgi için Tıklayın
LEAD Network Türkiye 2020 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz
Yeni kurumsal partnerlerimizden L’oreal ve McDonald’s a hoşgeldiniz diyoruz.  

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın

Sosyal Medya ve Basında Biz
Tüm haberlerimizi okumak için tıklayınız

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 8 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2021 | LEAD Network Turkey |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net