MAYIS I 2021
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Anlamı kültürümüzde çok kıymetli olan, birleştiriciliği ve bütünleştiriciliği ile kapsayıcılığın en güzel örneklerini yaşatan bayramlarımız da yaşadığımız bu zorlu günlerde yeni normale uygun olarak online buluşmalara dönüştü. Fakat paylaşmak, hatırlamak, gönül almak, barış, huzur ve aile anlamlarına gelen bayramlarımızın yine eskisi gibi sevdiklerimizle beraber kutlanacağı günler yakın. 
Bu yüzden içinde bulunduğumuz koşullar her ne olursa olsun zorlu süreçleri her şekilde göğüslemeyi bilen LEAD Network Türkiye üyelerinin ve ailelerinin, bayramını kutlar;  sevdiklerinizle huzurlu, mutlu bir bayram geçirmenizi, birlik ve beraberliğimizin uzun yıllar sürmesini temenni ederim. 

 

Sevgilerimle

LEAD Network Türkiye Başkanı

Aysun Zaman

AYIN RAPORU

İŞ YERİNDEKİ ANNELER İÇİN, BENZERİ OLMAYAN BİR YIL 

McKinsey & Company 
Selin Tonguç -Communications Manager

Çalışan anneler, her zaman iş sorumlulukları ile aile zamanlarını dengelemesini bilen dirençli bir topluluk olmuştur. Ancak COVID-19’un getirdikleriyle daha da artan zorluklar, çalışan annelerin bu mücadelenin anlamını daha fazla sorgulamasına yol açtı. 2020 İşyerinde Kadın Raporu’muz, pandemi döneminin çalışan anneler için ne denli zor olduğunu ortaya koyuyor. Bu rapora göre; Kuzey Amerika’da, çalışan kadınların dörtte biri, pozisyonlarını küçültmeyi ya da işten ayrılmayı düşünüyor. Bu oran, çocukları küçük olan annelerde yüzde 33’e kadar çıkıyor. Bu makalede; çalışan annelerin yaşadığı zorlukları ve şirketlerin bu konuya ilişkin alabilecekleri aksiyonları paylaştık. 
Raporu İndir

AYIN OKUMASI

İşyerinde Dahiliyetçilik
Nasıl Ölçümlenir 

Harvard Business Review
Lauren Romansky, Mia Garrod,  Katie Brown, Kartik Deo

Şirketlerin çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık (D&I) konularına giderek daha fazla önem verdiği bir çağda, kapsayıcılık izlenmesi en zor ölçüt olmaya devam ediyor. Gartner, yeni araştırmalardan yola çıkarak, bir kuruluş genelinde gerçek katılımın nasıl göründüğünü ölçmek için Gartner Dahil Etme Endeksi'ni geliştirdi. Yazarlar, çalışanların dahil olma algılarını, liderlerden gelen etkili eylemlerin nasıl göründüğünü ve kaçınılması gereken yaygın tuzakları ölçmek için Gartner Katılım İndeksinin nasıl kullanılacağını özetlemektedir.
Devamını Oku

AYIN KONUĞU

Dr. Öğr. Üyesi BERRİN OKTAY YILMAZ

İstanbul Üniversitesi-Siyasal Bilgiler Fakültesi 

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Endeksi 2020: Dijitalleşme ve Geleceğin Meslekleri 

Bu yazının konusu Avrupa Toplumsal Cinsiyet EşitliğiEnstitüsü (EIGE) tarafından 2020 yılında yayınlanan “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Endeksi 2020: Dijitalleşme ve Geleceğin Meslekleri” temalı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Endeksi 2020 raporunu dikkate alarak kadınların geleceğin mesleklerinde yer alma durumlarının değerlendirilmesini kapsamaktadır.”
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Üyelerimizden Haberler


Öyküm Gülay
 
Kurumsal üyemiz Securitas Türkiye’nin  İnsan Kaynakları Koordinatörlüğüne Öyküm Gülay atandı, kendisini tebrik ediyoruz. 
Kurumsal üyemiz Gittigidiyor’dan Nilay Çerçioğlu Büyükkapancı Kıdemli Grup Müdürü Ev, Yaşam ve Türkiye Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Lideri  ve Murat Varol Kıdemli Grup Müdürü Elektronik olarak atandı, kendilerini  tebrik ediyoruz. 

Seda Erzen
 
Eğitim Komitesi gönüllümüz ve üyemiz Seda Erzen’i, yazmış olduğu ve gelirini TED (Türk Eğitim Derneği’ne) bağışladığı İş’te Şans kitabından dolayı tebrik ediyoruz. 


Murat Tamer
 
Üyelerimizden Murat Tamer’i yazmış olduğu Değişim Değişeyim Değiştireyim kitabından dolayı tebrik ediyoruz.
Melek Azaklı
 
LEAD TO LEAD 3. Dönem mentilerimizden ve üyemiz Melek Azaklı’yı yazmış olduğu Görsel Mağazacılık - Perakendede Etkili Vitrin Tasarımı ve Mağaza İçi Sergileme Yöntemleri kitabından dolayı tebrik ediyoruz.
MAYIS AYI
ETKİNLİKLERİMİZ


6  Mayıs günü kurumsal partnerimiz GlaxoSmithKline’nın ev sahipliğinde Prof.Dr. Deniz Ülke Arıboğan’ı konuk ettik ve Pandemi Sonrası Toplumsal Değişim  konusuna  değindik. Samimiyetiyle katılımcılarımızın merak ettikleri soruları cevaplayan Deniz Ülke Arıboğan’a teşekkür ederiz.


7 Mayıs günü anneler gününe özel olarak hayat deneyimlerini dinlemek üzere Füsun Tavus Mumcu, Gün Bilgin, Damla Sönmez ve Can Demirkol’u  ağırladık.  Üyelerimizin sorularıyla keyifle geçen etkinliğimize katılanlara teşekkür ederiz.
LEAD Network Avrupa
Mayıs Webinarları

LEAD Network Türkiye Haziran Etkinliği 

Yaza Merhaba etkinliğimizle Haziran ayında buluşmak üzere!

LEAD Network Avrupa
Haziran Webinarları
Kayıt Ol
LEAD TO LEAD® 
4. DÖNEM MENTORLUK PROGRAMI 
2021-2022 Döneminde 4.sünü gerçekleştireceğimiz LEAD TO LEAD®  Mentorluk programımızın mentorları belli oldu. 
25 Mayıs Salı günü saat 17:00-19:00 arasında yaptığımız etkinliğimizde 4.dönem mentor ve menti eşleşmelerini duyurduk ve mentilerimizle ilk eğitimi gerçekleştirdik. 
4. Dönem mentorlerimize değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyor; mentilerimize başarılar diliyoruz.
Detaylı Bilgi için Tıklayın
LEAD Network TÜRKİYE MİNİ MBA PROGRAMI 
LEAD Network Türkiye Mini MBA Programımız tüm hızıyla devam ediyor. Koç Üniversitesi işbirliği ile hazırladığımız programımızın Stratejik Düşünce, Yöneticiler için Finans, Değişim Liderliği, Deney Yaparak Yenilikçilik, Marka Yönetimi ve Perakende Veri Analitiği eğitimlerini tamamladık.

LEAD Network Türkiye Mini MBA Programının eğitimleri Haziran ayında da devam edecek.
LEAD Network Türkiye 2020 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
BİRLİKTE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ

KURUMSAL PARTNERLERİMİZ
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın

SOSYAL MEDYA ve BASINDA BİZ
Tüm haberlerimizi okumak için tıklayınız

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 8 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2021 | LEAD Network Turkey |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net