AĞUSTOS I 2021
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Temmuz ve Ağustos aylarını fiziksel ve mental dinlenmeye ayırdığımız ve birçok eğitim programına ulaşabildiğiniz Studio Canlı işbirliğimiz ile umuyorum dolu dolu gecirmişsinizdir. Eylül ayı itibariyle siz değerli üyelerimizle etkinliklerimizde buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz.
9 Eylül’de kurumsal partnerimiz Henkel ev sahipliğinde Evrim Kuran’ı konuk ederek Z Kuşağı ve Yeni İş Yaşamı hakkında bilgi edineceğiz. 21 Eylül’de ise bu sene Koç Üniversitesi iş birliği ile ilk dönemini tamamladığımız LEAD Network Türkiye Mini MBA programımızın mezuniyet törenini gerçekleştireceğiz.

Bu vesile ile 99. Yılını kutladığımız 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Sağlıklı ve huzurlu günlerde fiziki olarak da buluşmayı üzere…

 

Sevgilerimle

LEAD Network Türkiye Başkanı

Aysun Zaman

AYIN OKUMASI

Çeşitlilik Yönetimi ve Kapsayıcılık ile Değer Yaratmak  

Harvard Business Review  
Görkem Özkan
  

Küresel boyutta insan hakları alanında kaydedilen birçok ilerleme ve yasal düzenlemeye rağmen; ırk, cinsel yönelim, cinsiyet, fiziksel durum, yaş, etnik köken, inanç, siyasi düşünce, medeni durum, kuşak gibi birçok farklılıklar, işgücü piyasasında ve toplum içerisinde hâlâ gözle görülür engellenme ve dışlanmaya maruz kalıyor...
Raporu İndir

AYIN OKUMASI

Prenses Kültürü Çocuklarınızı Nasıl Etkiliyor?  

Marketing Türkiye

Çoğu kız çocuğu prenses olma hayaliyle büyür. İzledikleri çizgi filmlerden ellerindeki bebeklere kadar idol olarak benimsedikleri kurgusal prensesler erken çocuklukta güzellik, beden algısı ve cinsiyet rolleri gibi kavramları temsil eder. Konuya daha derinden bakmak isteyen ABD’li bilim insanları Sindirella, Ariel veya Elsa gibi kurgusal prenseslerin toplumsal etkilerini anlayabilmek adına 300’den fazla kız ve erkek çocuğu ve ebeveynleri üzerinden bir araştırma yürüttü. Söz konusu araştırma kısa ve uzun vadedeki etkilerinin şaşırtıcı oranda zıt olmasıyla dikkat çekiyor.
Daha önce yapılan başka bir araştırma, “Prenses Kültürü”nün kadınlara yönelik olumsuz klişeleri çocuklara aşıladığını ileri sürmüştü. Araştırmacılar bu iddianın doğrulunu test etmek için uzun süreli bir çalışma başlatmıştı.
Devamını Oku

AYIN KONUĞU

ERHAN ALİ YILMAZ  

Studio Canlı kurucu ortağı

Mindfulness Nedir? Nasıl Yapılır ?

Mindfulness en basit anlamıyla şimdiki zaman farkındalığı demektir. Anda gerçekleşen duygu düşünce ve olayları, bilinçli bir şekilde yargılayıcı olmayan, nazik bir dikkat ile odaklanma ve izleyebilme becerisidir.  Bu izleme şekli her an herkes tarafından deneyimlenebilir. İsterseniz şimdi deneyebilirsiniz.
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Üyelerimizden Haberler


Bülent Gürcan 
LEAD TO LEAD Mentorluk Programımıza 4 dönem boyunca mentor olarak destek veren Sayın Bülent Gürcan, Gratis’e CEO olarak geçiş yaptı. Kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. 

Duygu Arlı Gürler   
Kurumsal partnerimiz Reckitt Türkiye’den Sayın Duygu Arlı Gürler,  Global Yetenek Geliştirme Direktörü olarak terfi etmiştir. Yeni görevinden dolayı kutlar başarılarının devamını dileriz.  

Pınar Caymaz 
Kurumsal partnerimiz Mondelez International’dan Sayın Pınar Caymaz, Doğu Avrupa Yetenek Kazanım Müdürü olarak terfi etmiştir. Yeni görevinden dolayı kutlar başarılarının devamını dileriz.  

Gaye Narmanlı Sunerli   
LEAD Network Türkiye YK üyemiz ve kurumsal partnerimiz olan P&G ‘den Sayın Gaye Narmanlı Sünerli P&G Satış Başkan Yardımcısı olarak terfi etmiştir. Kendisini kutlar başarılarının devamını dileriz.
LEAD Network Türkiye Sponsorluk Komitesi'nde
Bayrak Değişimi

Didem Şekerel Erdoğan  
LEAD Network Türkiye Sponsorluk Komitesi'nde bayrak değişimi yaşandı. Komite başkanı Sayın Filiz Bülbül, yeni dönemde başkanlık görevini Sayın Didem Şekerel Erdoğan'a devretti. 
LEAD Network Türkiye
Ağustos Webinar ve Haberleri
19 Ağustos günü Studio Canlı kurucu ortağı Erhan Ali Yılmaz değerli LEAD Network Türkiye üyeleri ile Mindfulness ve zihnimizi nasıl sakin tutacağımıza dair deneyim ve pratik bilgilerini paylaştı. 

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
LEAD Network Türkiye ve Studyo Canlı işbirliğimiz hakkında bilgi almak ve bir yakınınız ile online gerçekleşecek mindfulness eğitimlerine katılmak için
iletisim@leadturkey.net mail adresimizden Genel Koordinatörümüz ile iletişime geçebilirsiniz.

LEAD Network Türkiye
Eylül Webinar ve Haberleri
Kayıt Ol
LEAD Network Avrupa
Eylül Webinar ve Haberleri
Global Konferans 
Bu sene global konferansımız 6- 7 Ekim tarihlerinde  yine online etkinlik şeklinde gerçekleşecek olup kayıt için link : https://leadnetwork.vfairs.com/ hepinizi aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Türkiye 2020 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 8 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2021 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net