EKİM I 2021
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Her yıl tüm üyelerin katılımı ile gerçekleşen LEAD Network global konferansı ödül töreninde bu sene Türkiye olarak damga vurmuş olmaktan çok mutlu ve gururluyuz. Emeklerimizin böylesine kıymetli bir ödülle taçlanması emsalsiz.

Mükemmel Gönüllülük Ödülü bu yıl LEAD Network Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi/Etkinlik ve İletişim Komitesi Başkanı, Lila Group Kurumsal İletişim Müdürü Banu Yaran Kılıç’ın oldu. Kendisini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.
Diğer ödümüz ise Türkiye adına aldığımız ve geçtiğimiz sene de aynı ödüle layık görüldüğümüz “Outstanding Chapter” ödülü, elbette üst üste iki yıl almış olmak Türkiye Chapter’ının ne kadar istikrarlı şekilde ilerlediğini ve derneğin misyonuna ne denli sahip çıktığının en güzel örneğidir. Üst üste iki yıl kazandığımız bu ödülün haklı gururunu hep birlikte yaşıyoruz. Bize inanan ve amacımızda emin adımlarla bizimle yürüyen kurumsal destekçilerimize, tüm gönüllülerimize tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu vesileyle Cumhuriyetimizin 98. Yılını kutluyorum.


Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman

AYIN OKUMASI

Merkez ve Doğu Avrupa Cinsiyet Uçurumunu Kapatmak 

McKinsey Raporu

Joanna Iszkowska, Kamila Kawecka, Júlia Lázár, Marta Matecsa, Paweł Nawrocki, Jurica Novak, Dániel Róna, ve Iva Štverková

   

Kadınların iş yerinde güçlendirilmesi, bölgede önemli bir ekonomik büyümenin önünü açabilir. 
Otuz yıl önce piyasa ekonomisine geçişten bu yana, Orta ve Doğu Avrupa (CEE), birçok kişinin altın büyüme çağı dediği dönemden keyif aldı. Ancak, işgücü maliyeti avantajları ve güçlü geleneksel endüstriler gibi bu büyümeyi iten faktörlerin ivme kaybetmesi ve bölgenin yeni rekabet gücü kaynakları bulması gerekiyor.
Devamını Oku

AYIN OKUMASI

Pandemiden Çıkarken Cinsiyet Eşitliğini Geliştirmek 

Harvard Business Review 
W.Brad Johnson ve David G. Smith 

Ocak 2021 itibariyle, yaklaşık 3 milyon kadın işgücünden ayrıldı. “Shecession” doğal olarak pek çok kişinin iş piyasasında pandemi öncesi kadın katılım düzeylerini yeniden yakalamaya odaklanmasına yol açtı. Ancak, kuruluşunuz daha fazlasını yapabilecekken, neden zaten sahip olduklarınızı yeniden ele geçirmekle yetinelim? Neden uzaktan çalışmanın etkinliğini ve iş arayan yüksek yetenekli kadınların önceliklerini şirketinizin tüm liderlik seviyelerinde cinsiyet çeşitliliğini ve kapsayıcılığını sıfırlamak için kullanmıyorsunuz? Yazarlar bunu yapmak için üç yol sunar. İlk olarak, esnek çalışma düzenlemelerinin tüm çalışanlar (sadece kadınlar için değil) için olduğunu ileterek ve erkek ve erkek liderleri katılmaya teşvik ederek esnek çalışma konusundaki toplumsal cinsiyet normatif varsayımlarına meydan okuyun. İkincisi, şeffaflığı sağlamak ve eşitsizliklerin içeri girmesini önlemek için ofis içi ve uzaktan çalışanlar için ücret ve terfi oranlarını rutin olarak analiz ederek evden çalışma damgalamasına ve iki sınıflı bir kültüre karşı korunun. Son olarak, 21. yüzyıla sahip liderleri işe alın ve terfi ettirin. özgünlük, kapsayıcılık, alçakgönüllülük ve empati gibi beceriler.
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Üyelerimizden Haberler

LEAD Network Türkiye Yönetim Kurulu Başkan’ı Aysun Zaman ve Yönetim Kurulu üyelerinden Banu Yaran Kılıç, Didem Şekerel Erdoğan ve Murat Mutlu 19 Ekim’de gerçekleşen Pazarlama Dünyasının en büyük zirvesi olan Global Marketing Summit’e  LEAD Network Türkiye ekibi olarak katılarak Perakende ve Hızlı Tüketim Sektöründe Toplumsal Cinsiyet Eşitliği  konusunda fikirlerini ilettiler.
LEAD Network Türkiye
Ekim Webinar ve Haberleri
14 Ekim saat 17:30-19:00 arasında kurumsal partnerimiz MeidaMarkt’ın ev sahipliğinde değerli Psikolog Beyhan Budak’ın bizlerle Oyunu Sürdürme Sanatı: Resilience  üzerine bilgilerini paylaştığı webinarımızı gerçekleştirdik. 
LEAD Network Türkiye
Kasım Webinar ve Haberleri
11 Kasım Perşembe saat 17:30 - 19:00 arasında kurumsal partnerimiz Barilla ev sahipliğinde değerli Şef Çiğdem Seferoğlu'nu konuk ederek İş Dünyasında Cinsiyet Eşitliği ve Yemek Atölyesi üzerine konuşacağız. Değerli katılımınızı bekliyoruz.
Kayıt Ol
LEAD Network Avrupa
Ekim Webinar ve Haberleri
LEAD Network Avrupa
Kasım Webinar ve Haberleri
Global Konferans 
Bu sene global konferansımızda “Excelence Volunteer Awards” ödülünü Etkinlik ve İletişim Komitesi Başkanı Banu Yaran Kılıç kazandı kendisini tebrik ediyoruz. Ayrıca bu sene iki yıl üst üste gelen “Outstanding Chapter” ödülünü Türkiye olarak kazanmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Tüm kurumsl partner ve üyelerimize bize verdikleri destek için teşekkür ederiz.

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Türkiye 2020 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz
Yeni kurumsal partnerlerimiz Bel Group ve Parex, hoş geldiniz.   

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın
Basın ve Sosyal Medya

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 8 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2021 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net