MART I 2022
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü… 
 
Türkiye Cumhuriyeti kadınları haklarını kazanmak adına çok uzun yıllardır mücadele etmektedir. Kadınların sosyal yaşama eşit olarak katılmasını sağlamak ancak ülkelerin hatta Dünya’nın kadına bakış açısını değiştirmeleriyle mümkündür. Kıymetli LEAD Network üyeleri son bir haftadır sektörümüz firmalarının 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel hazırlanmış pek çok kampanyasını görüyorum. Kadının yaşadığı tüm olumsuzluklara ragmen daha kapsayıcı, eşitlikçi, siddeti ve kadının maruz kaldığı tüm zorluk ve önyargılara dikkat çeken bu çalışmalar umut veriyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün de saygıyla bahsettiği, tarih boyunca haklarını almak, korumak ve toplumda eşit şekilde konumlanmak adına çaba göstermiş kadınlarımızın hayatın her alanında layıkıyla görebileceğimiz günlerin yakında olmasını diliyorum. Modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler üstlenmiş olan kadınların  sektörümüzün temsiliyetinde de önemli roller üstlenebileceğine ve hatta üstlenmesi gerektiğine inanıyor; kadınlarımızın görünürlüğünü  artırmak adına tüm kurumsal partnerlerimizi destek vermeye davet ediyorum.
 
Başta LEAD Network Türkiye’nin kıymetli Kadınları olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutluyorum.


Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman

AYIN OKUMASI

Kadınların Kariyerlerinde Engel Olan Liderlik Kaygısı, Erkeklerde Avantaja Dönüşüyor

Harvard Business Review
Selin Bilge Öztürk

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Dr. Arzu Karakulak ve Koç Üniversitesi’nden Profesör Zeynep Aycan liderlik kaygısını ele alan üç aşamalı bir araştırma gerçekleştirdi. Çalışma, kadın ve erkeklerin liderlik kaygılarının onların liderlik rolünü üstlenmelerinde ve yöneticileri tarafından liderliğe uygun görülmelerinde ne derece etkili olduğunu inceliyor. Kadın lider sayısının azlığına, bunun bir nedeninin de kadınların liderlik konusunda erkeklerden daha kaygılı olmalarına dikkat çeken çalışma, “Kadınlar daha kaygılı oldukları için hem kendileri hem de başkaları tarafından liderliğe uygun görülmüyor olabilirler mi?” sorusuna cevap arıyor. Araştırmada kadınlar için elde edilen sonuçlar büyük ölçüde beklendiği gibiyken, erkekler için elde edilen bulgular oldukça şaşırtıcı.
Devamını Oku

AYIN OKUMASI

Her Alanda Toplumsal Cinsiyet Eşitliğini Sağlayabilmek

Harvard Business Review
Selin Bilge Öztürk

Yine bir 8 Mart haftası ve dünyada da Türkiye’de de hâlâ kadınlar toplumsal cinsiyet eşitliği mücadelesi veriyor. İçler acısı olan ise bunca yıllık mücadeleye rağmen yeterince yol kat edememiş olmak. Pandeminin etkilerinden kurtulup yeniden sürdürülebilir ekonomik büyümeye geçmeye çalıştığımız bir dönemde kadınların ekonomiye ve hayatın diğer alanlarına katılımları ne yazık ki hâlâ çok yetersiz seviyede.
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Üyelerimizden Haberler


LEAD Network Türkiye  üyemiz Elif Göktaş kariyerine Beymen Group'un Pazarlama ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


LEAD Network Türkiye üyemiz ve LEAD TO LEAD Mentorlük programı mentorümüz Rauf Gürbüz  Colgate Plamolive Afrika ve Avrasya Müşteri Geliştirme Direktörü olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
LEAD Network Türkiye Mini MBA Programı 2. Dönem 
LEAD Network Türkiye olarak Koç Üniversitesi işbirliği ile ilkini 2021 yılında gerçekleştirerek 18 mezun verdiğimiz LEAD Network Türkiye Mini MBA programımızın ikinci dönemi 28 Mart’taki ilk dersi ile başlıyor. Tüm Katılımcılarımıza keyifli ve başarılı bir program diliyoruz. Program hakkında bilgi için iletisim@leadturkey.net ile irtibata geçiniz.

Mini MBA programı hakkında detaylı bilgi için iletisim@leadturkey.net ile iletişime geçiniz.

LEAD TO LEAD
4. Dönem Mentorluk Programı – Menti Eğitim Serisi
Her yıl 10 ay boyunca devam eden ve 2021 senesinde 4. Dönemini başlattığımız LEAD TO LEAD mentorluk programımızın 7 seanstan oluşan menti eğitim serisi 7. Seansın da tamamlanması ile tüm hızıyla devam ediyor. Bir kez daha destek veren kurumsal partnerlerimize ve mentorlarımıza teşekkür ediyor mentilerimize başarılar diliyoruz.
4.Dönem Menti Eğitim Serisi Güneş Sponsorumuz
4.Dönem Menti Eğitim Serisi Yıldız Sponsorlarımız
LEAD TO LEAD 4.Dönem Mentorluk programımızın Dale Carnegie işbirliği ile hazırlanan menti eğitim serisi tüm hızıyla devam ediyor. 4.Dönem eğitim sponsorlarımız olan kurumsal partnerlerimize tekrar teşekkür ederiz

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Global 2021 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
MART AYI WEBİNAR
3 Mart 17:30-19:00 arasında kurumsal partnerimiz Reckitt Türkiye ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz İş Dünyasındaki Değişim, Yarattığı Etkileri ve Ortaya Çıkan Yeni Koşullar konulu etkinliğimizde Fazıl Oral’ı konuk ettik. Değerli katılımlarınız için teşekkür ederiz. 
31 Mart 18:00-19:30 arasında En İyi Uygulamalar adlı etkinliğimizde  Kurumsal partnerimiz P&G Kıdemli İK Direktörü  Berna Yener Aksu ve Kurumsal Partnerimiz GittiGidiyor İnsan ve Kültür Direktörü Murat Yüksel’den çeşitlilik ve kapsayıcılık anlamında kurumlarındaki iyi uygulama örneklerini dinleyeceğiz.  Değerli katılımlarınızı bekliyoruz. 
Global Webinarlar
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz
Yeni kurumsal partnerimiz Humm Organic, Ekaterra, Sapro ve Aksan Kozmetik’e  hoşgeldiniz diyoruz. 

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın
Basın ve Sosyal Medyada Biz

LEAD Network Global Supply Chain ve Sales and Buying Chapterlarından sonra şimdide Digital Chapter’ını kurdu  ve Kurumsal pertnerlerimizden Migros bünyesinde Bilgi Teknolojileri, Proje Portföy ve Çevik Dönüşüm Yönetimi Direktörü olarak görev yapan  Yeşim Şahin, komite üyeliğine seçildi. Yeşim Şahin’i tebrik ediyor; başarılar diliyoruz.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Ataşehir şubesi Yönetim Kurulu tarafından "Yöresine Değer Katan Önder Kadın" ödülüne LEAD Network Türkiye Başkanı AYSUN ZAMAN layık görülmüştür. 
LEAD Network Türkiye kurucu üyesi ve başkanı Aysun Zaman’ı eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık adına gönüllü olarak, tutkuyla liderlik ettiği ve kadınlarımızın yolunu açtığı için tebrik ediyoruz.

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Ataşehir Şubesi tarafından düzenlenen STK Buşluşmaları etkinliğine LEAD Network Türkiye Başkanı Aysun Zaman ve YANINDAYIZ Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Nur Ger katıldı. Derneğin üye ve bursiyerleriyle buluşan Aysun Zaman kapsayıcılık ve çeşitlilik alanında önemli bilgiler paylaştı.

LEAD Network Türkiye Başkanı Aysun Zaman İlham Veren Hikayeler Etkinliğinde Kurumsal Partnerimiz Barilla’nın çalışanlarıyla buluştu

LEAD TO LEAD 4. Dönem Mentilerimiz Kitap Okuma Etkinliğinde buluştu.


TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 8 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2022 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net