ŞUBAT I 2022
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Bildiğiniz gibi gerek kurumsal gerekse bireysel üyelerimize değer katmak gelişim yolculuklarında yanlarında olmak adına birbirinden kıymetli programlar hazırlıyoruz. 4. Dönemini tamamlamak üzere olduğumuz LEAD TO LEAD Mentorlük programımızın yanısıra geçtiğimiz yıl hayata geçirdiğimiz ve ilk mezunlarımızı verdiğimiz LEAD Network Türkiye Mini MBA Programımızın yeni dönemi kayıtları devam ediyor. Bu programda ülkemizin kıymetli üniversitelerinden biri olan Koç üniversitesi ile işbirliği yaptık ve içerikler LEAD Network üyelerine ve pandeminin hayatımıza getirdiklerine göre özenle tasarlandı. Geçtiğimiz yılki gruba kurumların yönlendirmesinin yanısıra bireysel katılımları görmek  beni çok memnun etti. Özellikle kadın üyelerimizin gelişimleri adına bu denli hassasiyet göstermeleri eşitlik adına  çabalarımızın ne denli haklı ve yerinde olduğunu gösterdi. Bir kez daha sizleri bu kıymetli programa üye olmaya davet ediyorum. Detaylı bilgi almak isteyenler iletisim@leadturkey.net adresimiz ile iletişime geçebilir.

Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman

AYIN OKUMASI

Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Girişimleri Ne Kadar Başarılı?  

Deloitte 
Hermant Taneja 

Pek çoğu, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılığın iyileştirilmesinin herhangi bir şirket için iş açısından mantıklı olduğunu söylemekte hızlıdır. Ancak bu, İK, risk ve uyum uzmanları için gerçekte nasıl görünüyor? General Catalyst Genel Müdürü Hemant Taneja, son kitabı Intended Consequences'in bir bölümünde, üç başarılı DEI girişimini ve bunların olumlu ve olumsuz  yöndeki sonuçlarını anlatıyor.
Devamını Oku

AYIN OKUMASI

Küresel İş Liderlerinin Yüzde 55’i İçin En Önemli Öncelik : Yeni İş Kurmak 

McKinsey & Company

McKinsey & Company, Yeni İş Kurmanın Durumu Küresel Araştırması’nı yayınladı. Araştırma; mevcut şirketlere, sıfırdan yeni işletmeler oluşturmaları ve ölçeklendirmeleri sürecinde hizmet veren Leap by McKinsey ekibi tarafından hazırlandı. Araştırmaya göre; iş liderleri, 2026'ya kadar küresel gelirlerin yüzde 50'sinin, bugün var olmayan ürün, hizmet ve işletmelerden geleceğini öngörüyor. Araştırmayla ilgili yaptığı değerlendirmesinde McKinsey & Company Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Leap Lideri ve Kıdemli Ortağı Can Kendi; “Küresel ölçekte yeni kurulan işlere beşinci yıllarında ya da daha sonrasında baktığımızda, bu şirketlerin yüzde 80’inin 50 milyon dolar yıllık gelir çıtasının altında kaldıklarını görüyoruz. Ayrıca bu şirketlerin yarısından fazlası da ya 1 milyon dolar yıllık gelir çıtasının altında kalıyor ya da tamamen kapanıyor” dedi.
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Üyelerimizden Haberler


LEAD Network Türkiye bireysel üyemiz ve LEAD TO LEAD 4.dönem mentimiz Sezen Ece Önal , profesyonel kariyerine Hepsiburada’da İş Geliştirme Müdürü olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder;başarılar dileriz.
LEAD Network Türkiye Mini MBA Programı 2. Dönem 
LEAD Network Türkiye olarak Koç Üniversitesi işbirliği ile ilkini 2021 yılında gerçekleştirerek 18 mezun verdiğimiz LEAD Network Türkiye Mini MBA programımızın ikinci dönem lansmanını Ocak ayında gerçekleştirdik. Mart ayı içinde başlatmayı planladığımız programımıza kayıt ve bilgi için iletisim@leadturkey.net ile irtibata geçiniz.
Mini MBA Program içeriğini incelemek için tıklayın
LEAD TO LEAD
4. Dönem Mentorluk Programı – Menti Eğitim Serisi
2021 senesinde 4. Dönemini başlattığımız ve her yıl yaklaşık 10 ay boyunca devam eden LEAD TO LEAD mentorluk programımızın menti eğitim serisi tüm hızıyla devam ediyor. Bir kez daha destek veren kurumsal partnerlerimize ve mentorlarımıza teşekkür ediyor; mentilerimize başarılar diliyoruz.
4.Dönem Menti Eğitim Serisi Güneş Sponsorumuz
4.Dönem Menti Eğitim Serisi Yıldız Sponsorlarımız
LEAD TO LEAD 4.Dönem Mentorluk programımızın Dale Carnegie işbirliği ile hazırlanan menti eğitim serisi tüm hızıyla devam ediyor. 4.Dönem eğitim sponsorlarımız olan kurumsal partnerlerimize tekrar teşekkür ederiz

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Türkiye 2020 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
ŞUBAT AYI WEBİNAR
17 Şubat 18:00-19:30  arasında gerçekleştirdiğimiz kariyer hikayeleri etkinliğimizde GSK Tüketici Sağlığı Macaristan Romanya ve Ukrayna Genel Müdürü Sayın Özlem Kaynak ile Unilever Türkiye, Orta Asya ve İran Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Leyal Eskin Yılmaz’ı konuk ettik. 
MART AYI WEBİNAR
3 Mart Perşembe saat 17:30-19:00 arasında kurumsal partnerimiz Reckitt Türkiye ev sahipliğinde gerçekleştireceğimiz "İş Dünyasındaki Değişim, Yarattığı Etkiler ve Ortaya Çıkan Yeni Koşullar" konulu etkinliğimizde değerli Fazıl Oral’ı konuk ediyor olacağız. Değerli katılımınızı bekliyoruz. 
Kayıt Olmak için Tıklayın
Global Webinarlar
STK Tanıtımları
Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı (KEDV)  
1986 yılından bu yana, yoksulluk ve eşitsizliklerin var olmadığı güçlü bir toplum oluşturmaya katkıda bulunmak amacıyla, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek için çalışmaktadır. Bu doğrultuda bireysel ve kolektif kapasite geliştirme, kooperatifleşme, ekonomik güçlenme ve afet/göç alanlarında programlar yürütmektedir.
KEDV Web Sitesi için tıklayın
Faydalı Bilgiler Köşesi 
ŞİDDET ÖNLEME VE İZLEME MERKEZLERİ (ŞÖNİM)
Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri, kısaca ŞÖNİM, şiddete maruz kalan kadın ve çocuklara destek sağlamak amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı olarak 2012 yılında hayata geçirilmiş birimlerdir. 
Detaylı Bilgi için Tıklayın
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz
Aramıza yeni katılan kurumsal partnerlerimiz Efsashop ve Ekaterra 'ya hoşgeldiniz diyoruz. 

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın
Basın ve Sosyal Medya

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 8 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2022 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net