HAZİRAN I 2022
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Mayıs ve Haziran aylarını siz değerli üyelerimizle dolu dolu geçirdik.  26 Mayıs’ta Cemile Sultan’da  uzun bir aradan sonra ilk fiziki kahvaltılı buluşmamız gerçekleşti. Sizlerle bir arada olmayı gerçekten çok özlemişiz.
 
Değerli Mentor ve Menti adaylarımızın eşleşmesinin yapıldığı LEAD TO LEAD Mentorlük programımızın 5. Dönem Lansmanı 9 Haziran’da Mentor ve mentilerimizin katılımı ile yapıldı. Bu kıymetli programa destek veren Mentorlerimize bu vesileyle bir kez daha desteklerinden dolayı teşekkür eder; yeni dönemin verimli geçmesini dilerim.
Daha önceki dönemlerde etkinliklerimize Temmuz ve Ağustos aylarında minik bir ara veriyorduk. Fakat sizlerden gelen talepleri dikkate aldık ve etkinliklerimize yaz aylarında da devam edeceğiz, 7 Temmuz’da yapılacak kahvaltı etkinliğimiz de kurumsal üyemiz olan P&G ev sahipliğinde geçmiş yıllarda sizler tarafından çok beğenilen bir ismi  P& G Senior Vice President ‘Christophie Duron’u ‘Wellbeing Chioces for Personel Effectiveness’ eğitimi için ağırlıyoruz. Temmuz ayındaki buluşmalarımız sadece bu kadarla da kalmayacak, Temmuz ayından başlayarak her ayın 3. hafta Cuma günü sizlerle iş çıkışı bir araya geliyoruz, haftanın yorgunluğunu birlikte sohbet ederek atıyor; Networking imkanından faydalanıyoruz. 22 Temmuz’da ilkini yapacağımız Cuma buluşmalarımıza hepinizi bekliyoruz. 

Son olarak yaklaşan Kurban Bayramı vesilesi ile tüm üyelerimizin ve ailelerinin bayramını en içten dileklerimle kutlar, sevdiklerinizle huzurlu, mutlu bir bayram geçirmenizi, birlik ve beraberliğimizin uzun yıllar sürmesini temenni ederim. Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman

AYIN RAPORU

İş dünyası karma iş gücüne hazır mı?

Marketing Türkiye

İlkin pandemi döneminde bir zorunluluk olarak hayatımıza giren “uzaktan çalışma” iş modeli, tedbirlerin ve kısıtlamaların azalmasıyla birlikte yerini yavaş yavaş hibrit çalışma modeline bırakmaya başladı. Bugün kimi şirketler tamamen ofise dönmüş olsalar da Deloitte Türkiye ve Workflex iş birliğiyle gerçekleştirilen Karma İş Gücüne Geçiş Hazırlık Araştırması raporuna göre, Türkiye’deki her üç kurumdan neredeyse ikisi karma iş gücü modeline geçmiş görünüyor. Araştırmaya katılan her 10 katılımcıdan 9’u ise iş gücü dönüşümünü gündemine almış durumda…
Devamını Oku

AYIN OKUMASI

Hibrit çalışma çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık hedeflerinizi etkileyebilir. İşte buna nasıl hazırlanacağınız...

https://www.entrepreneur.com/

Hibrit çalışma yerleri yükselişe geçti. Çalışanların bir kısmı ofislere dönmeye hazır olsa da bir kısmı tamamı ile uzak kalmaya kararlı, bir yönetici ,CEO veya bir ekip lideriyseniz ofise dönmek isteyenler ile uzak kalmak isteyenler  arasındaki boşluğu nasıl kapatırsınız.  Hibrit bir çalışma modeli çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık (DEI) hedeflerinizi hızlandırırken aynı zamanda daha fazla zorluk yaratabilir. Hibrit ve uzak çalışma modellerinin zorlukları önümüzdeki yıllarda ortadan kalkacak olsa da, DEI'yi yeni çalışma modelinize nasıl uyduracağınızı düşünmeye başlamak iyi bir fikir olabilir .Hibrit çalışmanın işyerindeki önyargıyı nasıl ortadan kaldırabileceğini, geçiş sürecinde de ne gibi zorlukların sizi beklediğini bilmelisiniz. Kuruluşunuzun yalnızca ofistekiler için değil, tüm çalışanlar için daha kapsayıcı bir işyeri oluşturmasına yardımcı olacak birkaç ipucu verilebilir.
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Üyelerimizden Haberler

Bel Türkiye'ye yeni Ülke Müdürü
La Vache Qui Rit, Karper, Kiri, Minibabybel markalarına sahip kurumsal üyemiz olan Bel firmasına Haziran ayı itibarıyla yeni Ülke Müdürü olarak  Selim Ardıçdalı terfi etti. Kendisini tebrik ederiz.
LEAD Network Türkiye  bireysel üyemiz Burcu Erol JCI Culture tarafından JCI Senatosuna seçilmiştir. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.


LEAD Network Türkiye üyemiz ve LEAD TO LEAD 5. Dönem Mentorlük programı mentorümüz Leyal Eskin Yılmaz Unılever Türkiye Yönetim Kurulu üyesi ,Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam edecek. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
LEAD Network Türkiye üyemiz ve LEAD TO LEAD 5. Dönem Mentorlük programı mentorümüz Bilgehan Çevik Unilever Türkiye Yönetim Kurulu üyesi, Orta Asya ve İran Genel Müdürü olarak görevine devam edecek. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
LEAD Network Türkiye Mini MBA Programı 2. Dönem
LEAD Network Türkiye Mini MBA programımızın ‘’Stratejik Düşünce’’ eğitimi Dr Hakan Tetik sunumu ile katılımcılarımızla beraber online olarak gerçekleşti. Program hakkında bilgi için iletisim@leadturkey.net ile irtibata geçiniz.   

Mini MBA programı hakkında detaylı bilgi için iletisim@leadturkey.net ile iletişime geçiniz.

LEAD TO LEAD
5. Dönem Mentorluk Programı
Mentor-Menti Eşleşmesi Lansmanı Gerçekleşti
5. dönem LEAD TO LEAD mentorluk programımızın Mentor- Menti eşleşmeleri 9 Haziran’da yapılan lansman ile gerçekleşti.  Değerli Mentorlerimize katkılarından dolayı teşekkür ediyor; 5. Dönem Mentilerimize başarılar diliyoruz.

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Global 2021 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
MAYIS AYI ETKİNLİK
26 Mayıs 2022 Perşembe günü 07:30 -09:30 saatleri arasında kurumsal üyemiz Koroplast ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Polat Doğru'yu ağırladık. 

"Hayattaki Roller ve BEN" konulu kahvaltı etkinliğimize katılımlarından dolayı tüm üyelerimize ve ev sahibimiz Koroplast’a teşekkür ederiz.
TEMMUZ AYI ETKİNLİK
7 Temmuz 2022 Perşembe günü 07:30 - 09:00 saatleri arasında 35. Yılı kutlamaları kapsamında kurumsal üyemiz P&G ev sahipliğinde gerçekleştireceğimiz etkinliğimizde geçtiğimiz yıllarda Leadership eğitimiyle katılımcıların büyük beğenisini toplayan Christophe Duron'u  konuk ediyoruz. 

"Wellbeing Choices for Personal Effectiveness" konulu kahvaltı etkinliğimize tüm üyelerimizi bekliyoruz.
Kontenjanla sınırlı olan etkinliğimiz için kayıt yaptırınız
CUMA BULUŞMALARI BAŞLIYOR
GLOBAL WEBINARLAR
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz
Yeni kurumsal partnerimiz Düzey, Emek Yağ ve Experteam’e hoşgeldiniz diyoruz. 

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın
Basın ve Sosyal Medyada Biz

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 8 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2022 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net