NİSAN I 2022
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Nisan ayını tamamlarken sizlere birkaç güzel haberimizi de iletmek isterim. Öncelikle sektörümüzde fark yaratan birbirinden kıymetli isimlerin mentor olarak yer aldığı LEAD TO LEAD Mentorlük programımızın 4. Dönemini tamamladık. Bu yıl çok daha genişletilmiş bir menti eğitim programını Dale Carnegie işbirliği ile hazırladık. Ne mutlu ki aldığımız geri bildirimler oldukça memnuniyet verici. Bu vesileyle hem mentilerimizi tebrik ediyor; hem de mentorlerimize değerli katkıları için teşekkür ediyorum. Bu yılda mentorlerimiz adına bir kızımızın bir yıllık eğitimine katkı sağlamak amacıyla TÜKD’ye  mentorlerimiz adına bağış yaptık. Buradan aldığımız mutlulukla da LEAD TO LEAD 5. Döneminin menti başvuru sürecini başlattığımızı memnuniyetle paylaşmak isterim. 

Güzel haberler bu kadarla sınırlı değil elbette... Oldukça zorlayıcı pandemi sürecinde ne yazıkki fiziksel etkinliklerimize ara vermek zorunda kalmış online devam etmiştik. Derneğimizin en sevdiğim yanlarından biri olan networking imkanı sunan fiziki etkinliklerimizi eminim sizler de benim kadar özlediniz. Bu sebeple 12 Mayıs’ta ilham veren kariyer hikayesi ile Sevgili Galya Molinas’ı online ağırlayacağız fakat 26 Mayıs’ta Cemile Sultan’da gerçekleşecek kahvaltı buluşmalarımıza yeniden başlıyoruz. Hepinizle orada görüşmek dileğiyle..


Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman

AYIN RAPORU

Türkiye işyerlerinde cinsiyet eşitliğinde dünyada kaçıncı sırada?

Marketing Türkiye

BAREM, Global ortağı WIN Grubu ile birlikte 39 ülkede 33.326 kişiyle gerçekleştirdiği araştırmasıyla işyerlerindeki cinsiyet eşitliğini mercek altına aldı. Araştırma kadın erkek eşitliğine ne kadar ulaşıldığının yanı sıra var olan durumu iş ve kariyer fırsatları açısından da sorguluyor… Araştırma verileri gösteriyor ki dünya genelinde cinsiyet eşitliğinin sağlandığına erkekler daha çok ikna olmuş durumda. Peki ya küresel verilerle karşılaştırdığımızda Türkiye işyerlerinde sunduğu cinsiyet eşitliği ve fırsatlarla kaçıncı sırada? Gelin araştırma verilerine birlikte bakalım…
Devamını Oku

AYIN OKUMASI

Etkili Bilinçsiz Önyargı Eğitimi

Harvard Business Review
Francesca Gino, Katherine Coffman, Mark Harris

Farkındalığı artırmak yetmez. İnsanlara önyargılarını yönetmeyi, davranışlarını değiştirmeyi ve kaydettikleri ilerlemeyi izlemeyi öğretin.
 
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Üyelerimizden Haberler
LEAD Network Türkiye üyemiz ve LEAD TO LEAD Mentorlük programı mentorümüz Hakan Kanber görevine Satış & Pazarlama Direktörü olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.
LEAD Network Türkiye Mini MBA Programı 2. Dönem Başladı
LEAD Network Türkiye olarak Koç Üniversitesi işbirliği ile ilkini 2021 yılında gerçekleştirerek 18 mezun verdiğimiz LEAD Network Türkiye Mini MBA programımızın ikinci dönemi 28 Mart’taki ilk dersi ile başladı.  Tüm Katılımcılarımıza keyifli ve başarılı bir program diliyoruz. Program hakkında bilgi için iletisim@leadturkey.net ile irtibata geçiniz.   

Mini MBA programı hakkında detaylı bilgi için iletisim@leadturkey.net ile iletişime geçiniz.

LEAD TO LEAD
4. Dönem Mentorluk Programı – Menti Eğitim Serisi Tamamlandı
Her yıl 10 ay boyunca devam eden ve 2021 senesinde 4. Dönemini başlattığımız LEAD TO LEAD mentorluk programımızın menti eğitim serisi tamamlandı. LEAD TO LEAD 4. dönem Mentilerimizi tebrik ediyor; mentorlerimize katkıları için teşekkür ediyoruz.
4.Dönem Menti Eğitim Serisi Güneş Sponsorumuz
4.Dönem Menti Eğitim Serisi Yıldız Sponsorlarımız
LEAD TO LEAD 4.Dönem Mentorluk programımızın Dale Carnegie işbirliği ile hazırlanan menti eğitim serisi tüm hızıyla devam ediyor. 4.Dönem eğitim sponsorlarımız olan kurumsal partnerlerimize tekrar teşekkür ederiz
LEAD TO LEAD 
5. Dönem Mentorluk Programı BAŞLIYOR!

 

LEAD Network Türkiye’nin en önemli projelerinden LEAD TO LEAD® mentorluk programının 5. Dönemi için başvuru sürecimiz başlamıştır. 
LEAD TO LEAD®  programı ile; çok kıymetli deneyimlere sahip değerli mentorlarımızla,  kendi gelişim sorumluluğunu alarak bir üst pozisyona hazırlanan mentilerimizi bir araya getiriyoruz. 
Program genelinde aşağıdaki konulara odaklanarak kadınların üst düzey yönetime katılımlarını ve/veya daha etkin rol almalarını desteklemeyi amaçlıyoruz.

  • Sektörde profesyonel deneyime sahip iş insanlarından, mentorlük alarak görüş alışverişinde bulunabilmek,
  • Yeni bakış açıları ve düşünme yollarını fark etmelerini sağlamak,
  • Yeni bilgi, deneyim ve ilişkilere erişim fırsatı yakalamak,
  • Network ağı oluşturarak mentilerin deneyim paylaşımını arttırmak


Haziran ayında başlatmayı planladığımız 5. dönem LEAD TO LEAD® mentorluk programımız 2022 Mayıs ayında sona erecek olup; bu süre içerisinde minimum 6 adet birebir görüşmeyi ve çeşitli gelişim faaliyetlerini içerecektir. Programımıza seçildiğiniz takdirde süreç ve işleyişe dair daha detaylı bir bilgi paylaşımı sağlanacaktır. Programa seçilemeyen adaylara da ayrıca bilgilendirme yapılacaktır.
Menti başvuru kriterlerimizi aşağıda bulabilirsiniz: 

  • Kadın olmak,
  • LEAD Network Türkiye üyelik başvuru sürecini tamamlamış ve ilgili yılın dernek üyelik aidatını ödemiş olmak, 
  • Toplam iş deneyimin en az 10 yıl olması; bunun minimum 5 yılını perakende veya tüketim ürünleri sektöründe geçirmiş olmak ve halihazırda bu sektörlerde çalışıyor olmak, 
  • Mevcut görevinde Müdür veya üzeri bir pozisyonda çalışıyor olmak.
Başvurunuz LEAD Network Türkiye Eğitim Komitesi ve Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilecektir. LEAD TO LEAD®  programımızın kontenjanı sınırlı olduğu için eşleştirmelerde sektör kıdemi, başvuru sahibinin organizasyonel seviyesi ve şirketler arası rekabet yaklaşımı gibi kriterler değerlendirmeye alınacaktır. 

LEAD Network Türkiye olarak; derneğimizin kuruluş amacı olan üst düzey kadın çalışanları desteklemek adına yürüttüğümüz LEAD TO LEAD®  mentorluk programı ile, üyelerimize mesleki katkının yanı sıra, değerli bir deneyim sunmaktan dolayı çok mutluyuz.

Bu ayrıcalıklı programdan faydalanmak isteyen üyelerimizin en geç 20 Mayıs 2022 tarihine kadar takip eden linke tıklayarak başvuru formunu doldurmalarını ve klasik özgeçmişlerini  eklemelerini bekliyoruz. 

Bu ayrıcalıklı programdan faydalanmak isteyen üyelerimizin en geç 20 Mayıs 2022 tarihine kadar takip eden linke tıklayarak başvuru formunu doldurmalarını ve klasik özgeçmişlerini  eklemelerini bekliyoruz. 

Başvuru Formu

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Global 2021 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
MAYIS AYI WEBİNAR
12 Mayıs 2022 günü saat 17.30-18.30 arasında bizimle değerli hikayesini paylaşmak üzere Üst Düzey Yönetici, Strateji Danışmanı & Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Galya Molinas'ı ağırlayacağız. Değerli katılımlarınızı bekliyoruz. Kontenjanla sınırlı olan webinarımız için kayıt yaptırınız.
Kayıt Ol
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz
Yeni kurumsal partnerimiz Arçelik, Aroma ve Sedat Tahir (Cook)’e hoşgeldiniz diyoruz. 

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın
Basın ve Sosyal Medyada Biz

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 8 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2022 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net