AĞUSTOS I 2022
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Yaz mevsimini yavaş yavaş uğurladığımız bu günlerde Eylül ayının gelmesi ile birlikte etkinliklerimiz sizlerin de katılımlarıyla daha da bir hız kazanacak.  Uzun zamandır sizlerle bir araya gelerek hem networking yapma odaklı sosyal aktivitemizi hem de klasikleşen etkinliklerimizi devam ettiriyoruz. Etkinlik komitelerimiz yaz döneminde başlattığı ve keyifle devam eden ‘Cuma Buluşmaları’ etkinliğine bir yenisini daha ekledi.  Yine temel amacımızın artan üye sayışımıza istinaden hem birbirleriyle kaynaşmalarını hem de varolan networklerini geliştirmek olan bu yeni etkinlik serimiz aynı zamanda da keyifli olacak.  İlkini Eylül ayı itibariyle başlatacağımız ‘Workshop Etkinlikleri’mize hepinizi bekliyoruz. 
LEAD Network Türkiye olarak bir klasik haline getirdiğimiz kahvaltı etkinliklerimize de devam ediyoruz. 2022 yılsonuna kadar tüm ev sahiplerimiz şimdiden netleşti. LEAD Network üyelerini ağırlamak ve değer katmak isteyen tüm ev sahiplerimize teşekkür ederiz. Kariyer hikayeleri serimiz de yine Eylül ayında hepimize ilham vermeye devam ediyor olacak. 

Son olarak sizlerden çok olumlu dönüşler aldığımız benimde ikisine de keyifle katıldığımız ‘Cuma Buluşmaları’ buluşmaları etkinliğimize de devam edeceğiz.  

 

Sevgili LEAD Network Üyeleri,

Sizlerle çok kıymetli bir projemizi daha paylaşmak istiyorum. Bildiğiniz üzere sektörümüzde kadınların konumuna dair rakamlar pek de ölçümlenmiyor veya çok sınırlı bir bilgiye ulaşılabiliyordu. LEAD Network Türkiye olarak sektörümüzde kadın çalışanların konumu belirlemek için NielsenIQ iş birliğinde ‘İş Dünyasında Kadın Çalışanların Konumu’ adlı araştırmayı başlattık. Tüm üyelerimizle anket linklerini paylaştık. Değerli katılımlarınızı bekliyoruz. Ayrıca araştırmamız sadece LEAD Network üyeleri ile sınırlı değil Türkiye’de faaliyet gösteren perakende ve/veya FMCG şirketlerinin tamamı araştırmamıza katkı sağlayabilir. Araştırmaya katılmak için genel koordinatörümüz ile iletişime geçebilirsiniz.  Bu kıymetli araştırmanın sonuçlarını Ekim ayında sektörümüzle paylaşmayı hedefliyoruz.
 
Eylül ayının gelmesi sebebi ile okul için hazırlık yapan bütün çocuklarımıza şimdiden verimli bir eğitim-öğretim yılı diliyorum.Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman

AYIN RAPORU

İş Dünyası Çeşitlilik Ve Kapsayıcılık Uygulamaları Raporu

globalcompactturkiye.org

Global Compact Türkiye, İş Dünyası Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Rehberinin ardından şirketlerin bu alandaki iyi uygulamalarını yaygınlaştırmak ve birbirinden öğrenmeyi teşvik etmek amacıyla "İş Dünyasında Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Uygulamaları" raporunu yayımladı.
Raporu İndir

AYIN OKUMASI

Medyada engellileri neden görmüyoruz?

marketingturkiye.com.tr

Toplumdaki azınlık ya da dezavantajlı grupların yeterince temsil edilmemesi onların var olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Yüzyıllardır görünür olmak için mücadele eden bu gruplar, son yıllarda sıkça karşılaştığımız “kapsayıcılık” ilkesiyle anılıyor. Verilen mücadelenin bir parçası olarak azınlık haklarına gösterilen hassasiyetin artması, söz konusu grupları markalar için hedef kitle haline getirdi. Dolayısıyla medyada bu grupları daha sık görmeye başladık… Başladık başlamasına ancak, medya gerçeği ne kadar yansıtıyor? Anlatılan kimin hikayesi? Gelin, bu soruların cevabını oyuncu, yazar ve aktivist Selma Blair’den dinleyelim…
Devamını Oku

UNDP toplumsal cinsiyete duyarlı iletişim rehberi yayınladı

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Türkiye ofisi, toplumsal cinsiyete duyarlı dil kullanımı konusunda bilinçlendirmek ve cinsiyetçi kalıp yargıların kırılmasını sağlamak amacıyla “Toplumsal Cinsiyete Duyarlı İletişim Rehberi” hazırladı.
Raporu İndir

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

AYIN KONUĞU

Arzu Pınar DEMİREL 

Headline Diversity Kurucusu

Pozitif ayrımcılık faydalı mı, zararlı mı? 
Kadın çalışan sayısını ve yönetimde kadın temsilini artırmak isteyen çeşitli şirketler tarafından kullanılan bir yöntem pozitif ayrımcılık. İş gücünde cinsiyet dengesini sağlamak yönünde istek olmasına rağmen hiç bir ilerlemenin yaşanmadığı sektörlerde, pozitif ayrımcılığa başladıktan sonra gelişme görüldü. Ancak pozitif ayrımcılığın çalışanlar tarafından tam anlamıyla benimsenip desteklendiği söylenemez. 
Devamını Oku

Üyelerimizden HaberlerSobrinus Eğitim ve Danışmanlık şirketi kurucu ortağı ve LEAD Network Türkiye Yönetim Kurulu üyesi Neslihan Nigiz Ulak La Lorraine Bakery Group Turkey & Middle East 'da Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür görevine atandı. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.
Nielseniq Global Leader Diversity &Inclusion ve LEAD Network Kurumsal Üyemiz Funda Kalemci Neilseniq'de Global Leader of Diversity, Equity, Inclusion & Corporate Citizenship görevine atandı. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.
LEAD Network Türkiye Mini MBA Programı 2. Dönem

LEAD Network Türkiye Mini MBA programımızın bir diğer eğitimi olan ‘Güncel Gelişmelerle Kişisel Verilerin Korunması ve Güvenliği’ Av. Ömrüncegül Koyuncuoğlu aktarımı ile online olarak gerçekleşti. Program hakkında bilgi için iletisim@leadturkey.net ile irtibata geçiniz.   

Mini MBA programı hakkında detaylı bilgi için iletisim@leadturkey.net ile iletişime geçiniz.

LEAD TO LEAD
5. Dönem Mentorluk Programı

 
LEAD TO LEAD Mentorlük programımızın mentilerinin mentorleriyle görüşmeleri devam ediyor. 5. Dönem Mentorluk Programı Mentilerimizin eğitimleri önümüzdeki günlerde başlayacak.Tüm mentilerimize şimdiden verimli bir eğitim programı olmasını dileriz.

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Global 2021 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
AĞUSTOS AYI ETKİNLİKLERİMİZ
Cuma Buluşmaları
Üyelerimiz arasındaki networkingi artırmayı hedefleyen ‘Cuma Buluşmaları’ etkinliklerimiz devam ediyor. 26 Ağustos Cuma 18:30 da DAS DAS ATAŞEHİR’de gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize katılan üyelerimize teşekkür ederiz.
GELECEK ETKİNLİKLERİMİZ
  • 16 Eylül 2022 - Kurumsal Temsilcilerimiz ile bir araya geleceğiz
  • 19 Eylül 2022 - Barilla sponsorluğunda Mutfak Workshop'unda buluşacağız
  • 22 Eylül 2022 - Geleneksel Kahvaltı etkinliğimizde buluşacağız

28 Eylül 2022 Çarşamba günü saat 17:00-18:15 arasında gerçekleştireceğimiz kariyer hikayelerinin Eylül ayı konukları Shell Türkiye Kurumsal İletişim Direktörü ve Shell&Turcas İcra Kurulu Üyesi Sayın Meltem Okyar Perdeci ile Shell Ön Satış Saha Elemanı Sayın Özlem Beki, etkinliğimize tüm üyelerimizi bekliyoruz.30 Eylül 2022 Cuma günü saat 18:30 da DAS DAS  ATAŞEHİR’de Cuma buluşmaları etkinliğimize tüm üyelerimizi bekliyoruz. 
GLOBAL WEBINARLAR
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz
Yeni kurumsal partnerlerimiz KARMA GRUP, KRAFT HEINZ VE MR DIY'a hoşgeldiniz diyoruz. 

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın
Basın ve Sosyal Medyada Biz

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 8 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2022 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net