EKİM I 2022
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
29 Ekim 1923 yılından beri Cumhuriyet, bizleri özgürce düşünebilen, eşit haklara sahip, devletin tek ve gerçek sahibi haline getirmiştir. Getirdiği yenilikler ve reformlar ile Türk insanının ufkunu genişletmiş, ekonomik, sosyal ve siyasal değerlerimiz zenginleşmiştir. Atatürk’ün ilke ve inkılapları çerçevesinde gösterdiği yoldan ilerleyerek yeni nesiller için güzel bir gelecek hazırlamak hepimizin ortak amacı olmuştur. 
Cumhuriyet'in bizlere verdiği en büyük değer, geleceğe büyük bir ümitle bakmamızı sağlamış her türlü zorlu engelin aşılması konusunda bizlere güç vermiştir.
Bu sebeple sizlerin de bildiği gibi eşit hak ve özgürlükler için daha fazla sesimizi duyurmak, görünürlüğümüzü ve bilinirliğini arttırarak, faaliyet alanlarını genişleterek ve farkındalık çalışmaları yaparak büyümeye ve güçlenmeye devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin 99. yılını kutladığımız bu günlerde LEAD Network Türkiye olarak derneğimizin kuruluşunun 5. yılını Cumhuriyet Bayramımızla beraber çoşku ve sevinçle kutluyoruz. 
Sizlerin de bu sevinç ve coşkumuza ortak olmanızı, 5. yıl mesajlarınızı paylaşarak 5. yıl kutlamalarımıza ortak olmanızı ve bu heyecanı hepberaber yaşamayı arzu ediyoruz. Sosyal medya hesabımızda bulunan motion videomuzda belirtiltiği gibi LEAD Network Türkiye’nin 5. yılına özel  hazırlamış olduğumuz filtreyi kullanarak fotoğraf veya videonuzla birlikte 5.yıl mesajınızı paylaşabilirsiniz. Şimdiden güzel paylaşımlarınız için teşekkür ederiz.
Bu vesileyle tüm LEAD Network Türkiye üyelerinin Cumhuriyet Bayramını ve bu güzel anlamlı günde 5.yılımızı kutlayan tüm üyelerimize en içten dileklerimizle şükranlarımızı sunuyoruz.
Ayrıca İstiklâl mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları başta olmak üzere bütün şehit ve gazilerimizi şükran, saygı ve rahmetle anıyoruz.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun…

LEAD Network tarafından her yıl tüm chapterların katılımı ile düzenlenen global konferansımız bu sene 13-14 Ekim tarihlerinde Paris’te gerçekleşti. Doing Not Trying: Lead Through Inclusion” (Denemek değil yapmak: Kapsayıcılık yoluyla öncülük edin) teması ile her bireyin ve her kurumun cinsiyet eşitliği kapsamında sektörlerde değişim yaratarak liderlik etme mesajını veren Avrupa’nın en büyük çeşitlilik ve kapsayıcılık konferansında LEAD Network Türkiye Başkan Yardımcımız ve Tchibo Strateji ve Pazarlama Direktörü  Ceyda Kaptan Perakende Yuvarlak masa toplantısının ev sahibi olarak LEAD Network Türkiye’yi temsil etti.
Türkiye ayrıca Unilever – Eşitlik, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Lideri Emirhan Deniz Çelebi’nin konuşmacı olarak katıldığı içeriklerle de temsil edildi.

Her sene düzenlenen ödül töreninde, 2022 yılı “İham Veren Liderler” ödülüne beni layık gördükleri için herkese çok teşekkür ediyorum.”  
Gönülden yapılan işlerin fark edilmesinin ve bunların ödüle dönüşmüş olması çok kıymetli  ve bu başarıdaki tüm LEAD Network Türkiye ekibine destekleri için çok teşekkür ederim. Bu başarı hepimizin başarısıdır.  
Kasım ayı içinde üyelerimizle yeni içerik ve etkinliklerimizle bir araya gelmeye devam edeceğiz.  3 Kasım’ da kurumsal üyemiz Reckitt’in ev sahipliği’nde kahvaltı etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. 22 Kasım’da Migros ev sahipliği’nde mutfak workshop etkinliğimiz gerçekleşecek. Bunlara ek olarak kasım ayı içinde en iyi uygulama örneklerini ve Cuma buluşmaları etkinliklerimizi üyelerimizin katılımı ile  gerçekleştirmeyi planlıyoruz. 

Son olarak bize inanan ve amacımızda emin adımlarla bizimle yürüyen kurumsal destekçilerimize, tüm gönüllülerimize tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum. 


Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman

AYIN RAPORU

Leanin.Org Anketi 'Büyük Ayrılığı' Ortaya Çıkardı—Kadın Liderler Eşi Görülmemiş Rakamlarla İşverenlerini Değiştiriyor

Forbes

LeanIn.Org ve McKinsey , işyerindeki kadınlarla ilgili yıllık raporları için 330'dan fazla şirketten 40.000'den fazla çalışanla anket yaptı . Bu yıl, iş gücünden ayrılan kadın ve erkek liderler arasındaki farkın şimdiye kadarki en büyük fark olduğunu keşfettiler. Kadın liderler neden şirket değiştiriyor? Kadınlar kariyer gelişimine öncelik veriyor, bu nedenle kadınların öne çıkabileceği organizasyonlar arıyorlar. Esneklik ve iş-yaşam dengesi arıyorlar. Çeşitlilik ve kapsayıcılık değerlerini paylaşan şirketler için çalışmak ve DEI çabalarının takdir edilmesini istiyorlar.
Devamını Oku

AYIN OKUMASI

Çalışanları Elde Tutmak İçin Sadece Çeşitliliğe Değil Kapsayıcılık Üzerine Odaklanın

Harvard Business Review

Birçok DEI girişimi, DEI liderleri ve hukuk ekiplerinin kabul edilebilir risk soruları konusunda anlaşmazlık içinde olduklarını hissetmeleri nedeniyle başarısız olmaktadır. DEI liderleri, avukatları statükonun koruyucuları olarak görürken, en kötüsünü öngörmek üzere eğitilmiş hukuk uzmanları, şirketi yasal riskten koruduklarına inanıyor.
Devamını Oku

AYIN KONUĞU

Burcu Erol

Kariyer Enerjim / Kurucu, Yönetici

Yapay Zeka ile Çeşitlilik ve Kapsayıcılık Mümkün mü?

İşyerinde yüksek düzeyde çeşitlilik ve kapsayıcılık, daha fazla üretkenlik, yenilik ve işgücü refahı ile ilişkilidir, ancak iş dünyasında bunu teşvik etmek için maalesef çok az şey yapılmaktadır. Bu da işletmelerin, çalışanların ve toplumların önemli bir potansiyelden mahrum kaldığı anlamına gelmektedir.

Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) çeşitlilik ve kapsayıcılık üzerine hazırladığı 2022 raporuna göre, dört kişiden biri iş yerinde kendini değerli hissetmiyor ve dahil olduğunu hisseden kişiler daha üst düzey görevlerde bulunuyor.
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Üyelerimizden Haberler

Eczacıbaşı Holding Yatırım Ofisi başkanı ve LEAD Network Türkiye Kurumsal Üyesi Bülent Kozlu Eczacıbaşı Holding’te CEO görevine atandı. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.


PepsiCo Türkiye Genel Müdürü ve LEAD Network Türkiye Kurumsal Üyesi Ece Aksel PepsiCo Orta Avrupa Genel Müdürü görevine atandı. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.
Shell&Turcas Perakende Satışlar Şirket Operasyonları ve Akaryakıt Dışı Gelirler Direktörü ve LEAD Network Türkiye Kurumsal Üyesi Evren Diker  Shell & Turcas Perakende Satışlar Genel Müdür Yardımcısı görevine atandı. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

PepsiCo Satış Başkan Yardımcısı ve LEAD Network Türkiye Kurumsal Üyesi Evrim Şen PepsiCo  Genel Müdürü görevine atandı. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

 


Gittigidiyor Ev Yaşam ve Kültür Grubu Kategori Başkanı ve LEAD Network Türkiye Kurumsal Üyesi Nilay Çerçioğlu Büyükkapancı Ozon Global Türkiye’de Kıdemli Portföy Hesabı Yöneticisi görevine atandı.Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.
LEAD Network Türkiye Mini MBA Programı 2. Dönem

LEAD Network Türkiye Mini MBA programız COVID Sonrası Dünya: Politik ve Ekonomik Görünüm-Prof. Dr. Şuhnaz Yılmaz & Dr. Murat Üçer sunumu ve Evrensel Bir Hizmet Sunumu / “Omni-Channel” & CRM-Dr. Hakan Tetik sunumu ile katılımcılarımızla beraber online olarak gerçekleşti ve ikinci dönem Mini MBA programımızın eğitimleri tamamlandı. Program hakkında bilgi için iletisim@leadturkey.net ile irtibata geçiniz.   

Mini MBA programı hakkında detaylı bilgi için iletisim@leadturkey.net ile iletişime geçiniz.

LEAD TO LEAD
5. Dönem Mentorluk Programı

 
Eğitim Komitemiz 5. Dönem Mentilerimizin eğitim programları ile ilgili planlama çalışmalarına başlamıştır.

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Global 2021 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
LEAD Network Türkiye 5. Yıl Kutlaması 
LEAD Network Türkiye olarak derneğimizin kuruluşundan itibaren geçen beş yıllık süre zarfında siz değerli kurumsal destekçilerimizin desteği ile derneğimizin bilinirliğini arttırarak, faaliyet alanlarını genişleterek ve farkındalık çalışmaları yaparak büyümeye ve güçlenmeye devam ediyoruz.
5. yılımızı sizlerle kutlamak adına  hazırladığımız iletişim kampanyamıza katılmak çok kolay..
QR kodu okutarak veya üzerine tıklayarak hazırladığımız filitre üzerinden fotoğraf veya videonuz ile 5. yıl kutlamamız için mesajınızı paylaşmanızı ve 5. yıl kutlamalarımıza sizin de ortak olmanızı rica ederiz. 
Bu vesileyle tüm LEAD Network Türkiye üyelerinin 5.yılını en içten dileklerimizle kutluyoruz.
Ekim Ayı Etkinliklerimiz
6 Ekim Redbull Kahvaltı Buluşması  
6 Ekim saat 07:30-09:30 arasında Redbull ev sahipliğinde konuşmacımız Hülya Mutlu ile gerçekleştirdiğimiz ’’Ayakları değil yürekleri ile koşan liderlik’’ konulu Kahvaltı Buluşması etkinliğimize katılımlarından dolayı tüm üyelerimize teşekkür ederiz.
Workshop Etkinliği
18 Ekim saat 18:30 -21:30 arasında Kurumsal üyemiz Cook ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz Mutfak Workshop etkinliğimize katılımlarından dolayı tüm üyelerimize teşekkür ederiz.
GPD 8. Ortak Gelişim Kongresi 
Lead Network Türkiye olarak sektörümüzün kıymetli bir etkinliği olan  GPD 8. Ortak Gelişim Kongresi’nde üyelerimiz ile buluştuk
LEAD Network Global Konferansı - Paris
LEAD Network Türkiye olarak 13-14 Ekim'de Paris'te düzenlenen LEAD Network Global Konferansında Türkiye olarak yerimizi aldık . Kapsayıcılık ve Çeşitlilik alanında çok kıymetli bilgilerin paylaşıldığı etkinlikte ''İlham Veren Liderler'' ödülüne ''LEAD Network Türkiye Başkanı Sayın Aysun Zaman ''layık görüldü. Tüm üyelerimize katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunar; Türkiye’ye bu ödülü getiren Aysun Zaman’ı tebrik ederiz.
Global Marketing Summit
Global Marketing Summit'te LEAD Network Türkiye olarak “Sektördeki İyi Uygulamalarla Kapsayıcılık ve Çeşitlilik” üzerine yönetim kurulu üyelerimiz perakende ve hızlı tüketim sektöründe kadın erkek eşitliği konusunda çalışan derneğimizin yürüttüğü önemli faaliyetlerden ve kurumsal üyelerimizin en iyi uygulamalarından örnekler paylaştı.
GELECEK ETKİNLİKLERİMİZ25 Kasım 2022 Cuma günü saat 18:30 da Ataşehir Das Das'ta Cuma buluşmaları etkinliğimize tüm üyelerimizi bekliyoruz. 
GLOBAL WEBINARLAR
LEAD Network Chapter'larının Kasım ayı boyunca düzenleyeceği webinar'lara katılmak için görsele tıklayın...
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın
Basın ve Sosyal Medyada Biz

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 10 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2022 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net