KASIM I 2022
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
2022 yılında sizlerin desteği ile gerçekleştirdiğimiz projeleri tamamladık. 2023 yılının hepimiz için daha sağlıklı ve umut dolu olmasını diliyorum. Yeni yılda yepyeni projeler, eğitim ve etkinliklerle Türkiye’de perakende sektöründe çalışan kadınların güçlenmesi ve üst yönetim pozisyonlarında yer almaları için siz kurumsal ve bireysel üyelerimizin katkılarıyla çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. 
Yılı bitirirken son kahvaltı etkinliğimize Brita ev sahibi olacak ve 8 Aralık’ ta gerçekleşecek. Yine bu sene oldukça ilgi çeken ve katılımın oldukça yoğun olduğu workshop etkinliğimiz 12 Aralık’ta Anadolu Efes’in ev sahipliğinde gerçekleşecek. 2022 yılının son etkinliği olan Cuma buluşmasıyla da seneye  veda edeceğiz. 

2023 senesinde de yine aynı şekilde heyecan ve coşku ile ve elbette sizlerin katılımlarıyla etkinliklerimiz devam ediyor olacak.
Şimdiden tüm üyelerimizin yeni yılını kutlar 2023 senesinin tüm dünya ve ülkemiz için iyi bir yıl olmasını temenni ederim. Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman

AYIN RAPORU

Daha eşit bir kültür-sanat ekosistemi nasıl yaratılır?

www.iksv.org

Kapsayıcı ve sürdürülebilir iletişim mekanizmaları nasıl oluşturulur?
Prof. Dr. Itir Erhart tarafından kaleme alınan İKSV raporu, Türkiye'de yaratıcı sektörlerin nasıl daha eşit, adil ve kapsayıcı hale gelebileceğini ele alıyor. 
Raporu İndir

AYIN OKUMASI

Herkes Cinsiyet Zamirlerini Benimsemeli mi?

www.diversitywoman.com

Cinsiyet zamirlerini cisgender bir kadın olarak belirtmek, kapsayıcılık sinyali gönderir. Diğer çalışanların, müşterilerin ve potansiyel müşterilerin, kendinizin ötesinde düşündüğünüzü ve işyerinde eşitliği önemsediğinizi bilmelerini sağlar.
Devamını Oku

AYIN OKUMASI

Sürdürülebilir Tedarik Zincirinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin uygulanması

sustainableprocurement.unglobalcompact.org

Toplumsal cinsiyete duyarlı satın alma, bir şirketin satın alma politikalarını toplumsal cinsiyet eşitliğini teşvik etmek ve tedarik zincirinin tüm aşamalarında toplumsal cinsiyete duyarlı sosyal ve ekonomik ilerlemeyi desteklemek için kullanmasıdır. Birçok şirket, toplumsal cinsiyete duyarlı satın almaya nereden başlayacağına, nasıl yol alacağına dair desteğe ihtiyaç duyuyor.

Bu ihtiyaçtan yola çıkan UN @GlobalCompact, 2020 yılında yayınladığı “İnsana Yakışır İş ve Tedarik Zinciri” aracını, toplumsal cinsiyete duyarlı satın alma başlığıyla güncelledi. Geçtiğimiz hafta paylaşılan rehberde, konunun öneminin yanı sıra şirketlerin atması gereken adımlar tanımlanıyor ve iyi uygulama örnekleri paylaşılıyor.
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Üyelerimizden Haberler


P&G Kıdemli Bölge Satış Müdürü ve LEAD Network Türkiye Kurumsal Üyesi Ilgın Kaya P&G Pazarlama Stratejileri ve Planlama Direktörü görevine atandı. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.
GlaxoSmithKline Tüketici Sağlığı (Haleon) Türkiye Genel Müdürü  Sumru Atalay GlaxoSmithKline Tüketici Sağlığı (Haleon) Pakistan Limited Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır.  Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.
 Sumru Atalay LEAD Network Yönetim Kurulu Üyeliğini LEAD Network Yönetim Kurulu üyesi Özlem Kaynak’tan devralmıştır. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.
LEAD Network Türkiye Mini MBA Programı 
2. Dönem Mezuniyet programı çok yakında…

Mini MBA programı hakkında detaylı bilgi için iletisim@leadturkey.net ile iletişime geçiniz.

LEAD TO LEAD
5. Dönem Mentorluk Programı

 
Eğitim Komitemiz 5. Dönem Mentilerimizin eğitim programları ile ilgili planlama çalışmalarına devam etmektedir.

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Global 2021 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
LEAD Network Türkiye 5. Yıl Kutlaması 
LEAD Network Türkiye olarak derneğimizin kuruluşundan itibaren geçen beş yıllık süre zarfında siz değerli kurumsal destekçilerimizin desteği ile derneğimizin bilinirliğini arttırarak, faaliyet alanlarını genişleterek ve farkındalık çalışmaları yaparak büyümeye ve güçlenmeye devam ediyoruz.
5. yılımızı sizlerle kutlamak adına  hazırladığımız iletişim kampanyamıza katılmak çok kolay..
QR kodu okutarak veya üzerine tıklayarak hazırladığımız filitre üzerinden fotoğraf veya videonuz ile 5. yıl kutlamamız için mesajınızı paylaşmanızı ve 5. yıl kutlamalarımıza sizin de ortak olmanızı rica ederiz. 
Bu vesileyle tüm LEAD Network Türkiye üyelerinin 5.yılını en içten dileklerimizle kutluyoruz.
Kasım Ayı Etkinliklerimiz
3 Kasım Reckitt KAHVALTI BULUŞMASI  
3 Kasım saat 07:30-09:30 arasında Reckitt ev sahipliğinde konuşmacımız Sertaç Doğanay ile gerçekleştirdiğimiz ‘’Sürdürülebilirlik Trendleri ve Yeni Nesil Meslekler’’ konulu Kahvaltı Buluşması etkinliğimize katılımlarından dolayı tüm üyelerimize teşekkür ederiz.
Workshop Etkinliği
22 Kasım saat 18:30 -21:30 arasında Macro Atelier ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz Mutfak Workshop etkinliğimize katılımlarından dolayı tüm üyelerimize teşekkür ederiz.
23-24 Kasım Ortakalan Tedarik Zinciri Yönetimi Konferansı 
Ortakalan tarafından düzenlenen Tedarik Zinciri Yönetimi konferansında üyelerimiz Neslihan Nigiz Ulak, Burcu Erol,Secil Erdogan Tedarik zincirinde kariyer yönetimi panelinde kadinlarin da tedarik zincirindeki kariyer planı yapabileceklerine dair görüş ve önerilerini paylaştılar.
25 Kasım Cuma Buluşması
25 Kasım’da The House Cafe’de gerçekleştirdiğimiz Cuma Buluşması etkinliğimize katılan tüm üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.
LEAD Network üyeleri 7. Private Label Zirvesin'de buluştu
PLAT tarafından düzenlenen ve bu yıl 7'incisi gerçekleşen Private Label Zirvesi'ne LEAD Network Türkiye üyelerimiz ile katılım gösterdik.
13 - 14 Ekim Paris Konferansı Özeti
Raporu indirmek için tıklayın
GELECEK ETKİNLİKLERİMİZ23 Aralık 2022 Cuma günü saat 18:30 da The House Cafe Cuma buluşmaları etkinliğimize tüm üyelerimizi bekliyoruz. 
GLOBAL WEBINARLAR
LEAD Network Chapter'larının Kasım ayı boyunca düzenleyeceği webinar'lara katılmak için görsele tıklayın...
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın
Basın ve Sosyal Medyada Biz

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 10 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2022 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net