OCAK I 2023
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
2023 senesine sizlerle beraber harika bir başlangıç yaptık. 11 Ocak’ta sizlerin katılımı ile hem yeni yılı hem 5. yılımızı hem de MINI MBA mezuniyet törenimizi gerçekleştirdik. 2023 senesi  için  farklı projelerimiz ,eğitimlerimiz ve etkinliklerimiz devam ediyor olacak. 
24 Ocak’ta Tchibo ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz Barista Sensin konulu workshop etkinliğimizin geri bildirimleri çok güzel geldi. Workshop etkinliğimizin bir yenisi Şubat ayı içinde de devam ediyor olacak.
 2 Şubat’ta Kurumsal üyemiz Carrfoursa ev sahipliğinde Şubat ayı kahvaltı etkinliğimizi gerçekleştireceğiz. Ahmet Kasım Han  bizlere ekonomi ve işimize etkileri ile ilgili keyifli bir konuşma gerçekleştirecek.
Ayrıca bir diğer gelişim programımız 5. Dönem LEAD to LEAD mentilerimizin eğitimlerine Şubat ayı içinde başlıyor olacağız. 
Yeni bir aya başlamanın coşkusu ve heyecanı ile destekleriniz ve katılımlarınız için bir kez daha teşekkür etmek isterim.


Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman

AYIN RAPORU

Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık Fenerleri 2023

McKinsey & Company

Çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık (DEI) bir dönüm noktasında: şirketler ve kurumlar olumlu niyet gösterdiler ve tartışma ve faaliyetleri artırdılar, ancak veriler ilerlemenin yavaş olduğunu gösteriyor. 2020'de DEI için küresel pazarın - yani şirketlerin çalışan kaynak grupları (ERG'ler) gibi DEI ile ilgili çabalara harcadıkları dolar) 7,5 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor ve 2026'ya kadar iki kattan fazla artarak 15,4 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.1Yine de, yalnızca bir örnek olarak, mevcut hızla küresel ekonomik cinsiyet uçurumunu her düzeyde kapatmak 151 yıl daha alacak.
Devamını Oku

AYIN OKUMASI

2023'te DEI Girişimlerinizi Yönlendirecek 10 Fikir

entrepreneur.com

Yeni bir iş düşünen 35 yaşın altındaki genç işçilerin %80'i, DEI’nin ya çok ya da biraz önemli olduğunu söylüyor, bu da geçmiş nesillere göre% 20 daha yüksek olduğunu gösteriyor. Geleceğin iş gücü ve müşterileri, kuruluşlardan daha fazla eylem istiyor
Devamını Oku

AYIN KONUĞU

Burcu EROL 

Kariyer Enerjim / Kurucu, Yönetici

ChatGPT yapay zeka araştırma şirketi OpenAI tarafından geliştirilen, son dönemin popüler konularından biri haline geldi. Bu yazımda beta versiyonu sunulan ChatGPT ile çeşitlilik ve kapsayıcılık hakkında konuştuk :)
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Üyelerimizden Haberler

LEAD Network Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı, Migros A.Ş FMCG Direktörü Aysun Zaman, Migros Kozmetik Mağazacılık İş Birimi Genel Müdürü pozisyonuna atandı. Kendisini tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

Reckitt Sağlık ve Hijyen İnsan Kaynakları Direktörü ve  LEAD Network Türkiye Üyesi İrem Önal  görevine Adidas Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder,başarılarının devamını dileriz
LEAD TO LEAD
5. Dönem Mentorluk Programı

 
Eğitim Komitemiz, 5. Dönem Mentilerimizin eğitim programlarına Şubat ayı itibarıyla başlayacaktır.

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Global 2021 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
Ocak Ayı Etkinliklerimiz
Kahvaltı Buluşması
5 Ocak saat 07:30-09:30 arasında CCI ev sahipliğinde konuşmacımız Sayın Sunay Akın ile gerçekleştirdiğimiz "Noel Babanın Heybesin’den Dökülenler" konulu Kahvaltı Buluşması etkinliğimize katılımlarından dolayı tüm üyelerimize teşekkür ederiz.
Yeni Yıla Merhaba 5. Yıl Kutlama ve MINI MBA Mezuniyet  
11 Ocak saat 18:30 -22:30 arasında üyelerimizin katılımıyla  gerçekleştirdiğimiz Yeni Yıla Merhaba, 5. Yıl ve MINI MBA Mezuniyet etkinliğimize etkinliğimize katılımlarından dolayı tüm üyelerimize teşekkür ederiz.

5 Yılda LEAD Network Türkiye ve 2022 Yılı nasıl geçti videolarımızı izlemek için görsellere tıklayın

Kariyer Hikayeleri Etkinliği
19 Ocak saat 17.00-18.00 arasında Arya Women Investment Platform Kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter’in katılımıyla gerçekleştirdiğimiz ilham veren Kariyer Hikayeleri etkinliğimize katılımlarından dolayı tüm üyelerimize teşekkür ederiz.
Workshop Etkinliği
24 Ocak’ta Tchibo ev sahipliğinde gerçekleştirdiğimiz ‘’Tchibo ile Barista Sensin’’konulu Workshop etkinliğimize katılan tüm üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz. 
GELECEK ETKİNLİKLERİMİZ
2 Şubat Geleneksel kahvaltı buluşmamız Prof. Dr. Ahmet Kasım Han katılımı ile ev sahibi Carrefoursa

13 Şubat Barry Callebaut ile Chocolatier Sensin Workshop
 
GLOBAL WEBINARLAR
LEAD Network Chapter'larının Şubat ayı boyunca düzenleyeceği webinar'lara katılmak için görsele tıklayın...
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın
Basın ve Sosyal Medyada Biz

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 10 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2022 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net