MART - NİSAN I 2023
Merhaba,

LEAD Network Türkiye Üyeleri
Şubat ayında gerçekleşen 11 il ve birçok yerleşim yerinde hissedilen depremin yaralarını derneğimizin kurumsal ve bireysel üyelerinin yardım ve destekleriyle sarmaya devam ediyoruz. Depremin ardından yaşanan olumsuz hava koşulları ve bölge halkının henüz barınma ihtiyaçları tam anlamıyla sağlanmış değil ve bölgede pek çok üniversite öğrencisi genç kızımızın eğitimlerinin kesintiye uğradığı haberlerini üzüntüyle aldık.
Millet olarak birlik ve beraberliğimizi en yoğun yaşadığımız bu zorlu süreçte bizlerde LEAD Network Türkiye olarak deprem bölgesinde olan vatandaşlarımızın yanında olmak ve yaşanılan büyük felaketin yaralarını bir nebzede olsa sarmak adına bundan 79 yıl önce Cumhuriyet tarihinin üniversite mezunu kadınları tarafından kurulmuş Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğine 30 Depremzede üniversite öğrencisi genç kızımızın bir yıllık eğitim burslarını karşılayarak destek olmaya karar verdik. Bu kıymetli desteğe LEAD Network Global’de kayıtsız kalmadı ve destek sağladı. Bu vesileyle kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz.

Yaşanan acı hepimizin acısıdır. Tek yürek olarak dayanışma içinde sizlerin de destekleriyle bu felaketi atlatacağımızın inancı içindeyiz. Değerli katkılarınız için bir kez daha teşekkür ediyor; tüm ülkemize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Ayrıca birlik ve beraberliğin en keyifle yaşandığı günlerden olan geçmiş Ramazan Bayramınızı, daha eşit ve daha özgür bir dünya için emek veren üreten ve değer katan tüm emekçilerin 1 Mayıs İşçi Bayramı, Emek ve Dayanışma gününü en içten dileklerimle kutluyorum. Umarım bu bayramlar  ülkemizin refahı ve huzuru için güzel günlere vesile olur.Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman

AYIN RAPORU

Önyargı ile Mücadelenin 50 Yolu

leanin.org

Toplumsal cinsiyet ve bilinçsiz önyargıyla mücadele neden önemlidir? 
Şirketler, toplumsal cinsiyet eşitliğine yönelik yıllarca süren ilerlemeden kaçınmak için kadınları terfi ettirmek, işe almak ve elde tutmak için şimdi harekete geçmeli. Kadınların işyerinde karşılaştıkları bilinçsiz önyargılarla mücadele etmek, bunu doğru yapmak için çok önemlidir. Araştırmalar, cinsiyet önyargısının kadınların iş ve terfiler için görmezden gelinmesine katkıda bulunduğunu gösteriyor. Neredeyse dört kadından üçü iş yerinde önyargı yaşıyor ve yaşayanların işlerini bırakma olasılığı daha yüksek. Beyaz olmayan kadınlar, LGBTQ+ kadınlar ve engelli kadınlar daha şiddetli önyargılarla karşı karşıya. Yine de yöneticiler de dahil olmak üzere her üç çalışandan yalnızca biri önyargılı davranışları gördüğünde meydan okuyor.
Raporu İndir

AYIN OKUMASI

Cam Tavan Etkisiyle Kariyerinde Yükselemeyen Kadınlar

HBR Türkiye

Cam tavan sendromu kavramını daha önce duymuş muydunuz? Cam tavan sendromu, kişilerin kariyerindeki başarılarının göz ardı edilmesi ve üst düzey pozisyonlara gelmelerini engelleyen davranışsal ve örgütsel önyargılardır. Konuya ilişkin yapılan araştırmalar, cam tavan sendromu yaşayan kişilerin çoğunluğunun kadın olduğunu gösteriyor.
Devamını Oku

Lütfen görmek istediğiniz, paylaşılmasında fayda gördüğünüz rapor ve yazıları bize iletin. iletisim@leadturkey.net

Gençlerimizin Depremde Umutları Yıkılmasın!!!!

Değerli LEAD Network Üyelerimiz,


Kahramanmaraş merkezli olup 11 farklı ilimizde hissedilen deprem ve akabinde yine 3 ilimizde hissedilen sel felaketlerinin aylardır üzüntüsü içindeyiz. Yaşanan bu büyük felaketler sebebi ile hayatını kaybetmiş vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet; yakınlarına başsağlığı ve sabır; yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar dileriz. 
 
İlk günden itibaren bölgedeki gelişmeleri yakinen takip ettik ve gerekli kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde ilerledik. LEAD Network Türkiye olarak Global ve Chapter’larla da konu özelinde görüşmeler gerçekleştirdik. Başkanımızın sizlere Şubat ayı içinde paylaştığı duyuruda da yer aldığı üzere bu zorlu günlerin ve yaraların sarılması uzun soluklu bir süreç olacak. Kurulduğumuz günden bugüne LEAD Network Türkiye olarak kadınların gelişimi adına her zaman emek verdik vermeye de devam edeceğiz. Bölgede pek çok üniversite öğrencisi genç kızımızın eğitimlerinin kesintiye uğradığı haberlerini üzüntüyle aldık. Millet olarak birlik ve beraberliğimizi en yoğun yaşadığımız bu zorlu süreçte bizlerde LEAD Network Türkiye olarak deprem bölgesinde olan vatandaşlarımızın yanında olmak ve yaşanılan büyük felaketin yaralarını bir nebzede olsa sarmak adına bundan 74 yıl önce Cumhuriyet tarihinin üniversite mezunu kadınları tarafından kurulmuş Türk Üniversiteli Kadınlar Derneğine 30 Depremzede üniversite öğrencisi genç kızımızın bir yıllık eğitim burslarını karşılayarak destek olmaya karar verdik. Bu kıymetli desteğe LEAD Network Global’de kayıtsız kalmayarak desteklerini sağladılar. Bu vesileyle kendilerine bir kez daha teşekkür ederiz.
 
Yaşanan acı hepimizin acısıdır. Tek yürek olarak dayanışma içinde sizlerin de destekleri ile bu felaketi atlatacağımızın inancı içindeyiz.
 
Bu zorlu süreçteki değerli katkı ve destekleriniz için bir kez daha teşekkür ediyor; tüm ülkemize geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.


 

Sevgi ve Saygılarımızla,
LEAD Network Türkiye

 
 
TÜKD Hakkında Detaylı Bilgi:
Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği ( TÜKD ) 19 Aralık 1949 yılında Türkiye Cumhuriyetinin ilk ve önder üniversite mezunu kadınları tarafından kurulmuştur.
Kurucu üyelerimiz Süreyya Ağaoğlu, Sara Akdik, Şevket Fazıla Giz, Nüzhet Gökdoğan, Remziye Hisar, Nebahat Karaorman, Müfide Küley, Türkan Rado, Pakize Tarzi ve Beraat Zeki Üngör hanımefendilerdir.
 
Kurucu üyelerden Prof. Sara Akdik Londra’ya yaptığı bir iş seyahatinde tesadüfen Uluslararası Üniversiteli Kadınlar Derneği (International Federation of University Women – IFUW) çalışanları ile tanışmış ve dernek hakkında bilgi toplamıştır. İstanbul’a döndüğünde arkadaşlarının da onayı ve desteği ile 19 Aralık 1949 tarihinde Üniversiteli Kadınlar Derneğini kurmuştur. 1955 yılında Uluslararası Üniversiteli Kadınlar Federasyonu üyeliğine kabul edilmiş olan TÜKD, 1955 yılından sonra “Uluslararası Üniversiteli Kadınlar Federasyonu’nun (GWI) çalışmalarına asil üye olarak katılmaktadır. Bakanlar Kurulu Kararı ile kamu yararına dernek hakkını kazanmış ve yine Bakanlar Kurulu Kararı ile Türk adını almıştır. 2002 yılında da “Avrupa Üniversiteli Kadınlar (UWE)” birliğine de üye olmuştur. İlk şubesi Ankara’da 1959 kurulmuş olan derneğin bugün 28 şubesi ve 1800 üyesi bulunmaktadır. Üniversite öğrencisi genç kızlara burs vererek eğitime erişebilirliğine katkı sağlamayı misyon edinen dernek eğitici ve geliştirici faaliyetlerle de desteklenmektedir. Geçtiğimiz yıl 1300 genç üniversiteli kıza burs imkanı sağlamıştır.
   
Dernek ve faaliyetlerine dair detaylı bilgi için:
https://www.tukd.org.tr/

LEAD Network Europe

Our hearts and thoughts go out to the members of our Turkey Chapter and to those affected by the earthquake in Turkey and Syria.  The destruction is widespread and relief efforts will be lengthy.  We are very thankful for all the brave emergency volunteers. 

To help alleviate some pain on the ground, help displaced families and rescue operations and support our Turkey Chapter, LEAD Network Europe made a direct donation to the Chapter that will allocate the funds to several organizations on the ground. 

The Turkey Chapter has suggested that individual members, partners, volunteers, chapters and the central team who want to donate can do so through T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı - AFAD.
 
To know more about donating visit

 
To know more about donating visit
Allyson Zimmermann
CEO LEAD Network

"We were all shocked at the scale of the earthquake that hit Turkey and Syria at the start of February. In response, we have collaborated closely with our LEAD Network Turkey chapter, and wanted to do what we could to help after hearing about the earthquake's destruction. LEAD Network is pleased to have made a joint donation to support earthquake victims, in conjunction with the Turkey chapter, as the country starts to rebuild and look towards the future."

"Şubat başında Türkiye ve Suriye'yi vuran depremle hepimiz şok olduk. Buna istinaden depremin yarattığı yıkımı duyduktan sonra yardım etmek için elimizden geleni yapmak istedik ve LEAD Network Türkiye ile işbirliği yaptık. LEAD Network gelecekte ülkenin tekrardan inşa edilmesi için Türkiye şubesiyle birlikte depremzedeleri desteklemek adına ortak bir bağışta bulunmaktan mutluluk duyuyor."

Üyelerimizden Haberler


LEAD  Network Türkiye Kurumsal Üyesi Eti Gıda’da  Satış Başkan Yardımcısı  Ercan Öz görevine Eti Türkiye CEO’su  olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.
LEAD  Network Türkiye Kurumsal Üyesi Reckitt Türkiye’de Hijyen Kategori Pazarlama Müdürü Cem Oğuzcan görevine Finish Performans Ürünleri Küresel Marka Direktörü  olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
LEAD  Network Türkiye Kurumsal Üyesi Turk Henkel’de Supermarket Satış Kanal Başkanı Şenay Masse görevine Koroplast  Satış Direktörü & Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.
LEAD  Network Türkiye Kurumsal Üyesi Hepsiburada’da İş Geliştirme Müdürü Sezen Ece Önal görevine Hepsiburada Kıdemli Ticari Pazarlama ve Marka Ortaklığı Müdürü olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
LEAD Network Türkiye Kurumsal Üyesi Düzey Pazarlama’da İş geliştirme Ticari Pazarlama Direktörü Ceren Sungu Kutlay  görevine Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz
Anadolu Efes, Efes Markaları Pazarlama Direktörü ve LEAD Network Türkiye Üyesi İlknur Aksoy Şen,  görevine Tchibo Türkiye Pazarlama ve Ürün Direktörü olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

Groupe SEB Satış Direktörü ve LEAD Network Türkiye Üyesi Ege Pekkınran,  görevine Groupe SEB Genel Müdürü olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.


Reckitt Türkiye Hijyen Satış Direktörü ve LEAD Network Türkiye Üyesi Umut Akbaş,  görevine Güney Afrika Hijyen ve Sağlık Satış Direktörü olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.
Reckitt Türkiye Hijyen Ticari Pazarlama Müdürü ve LEAD Network Türkiye Üyesi Mustafa Karaken,  görevine Reckitt Hijyen Satış Direktörü olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.


Arzum Pazarlama ve Ürün Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı  ve LEAD Network Türkiye Üyesi Mehtap Yıldız,  görevine English Home Ürün Genel Müdür Yardımcısı olarak devam edecek. Kendisini tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.


Kurumsal üyelerimizin kıymetli çalışanlarından kayıplar olduğu bilgisini aldık kendilerine rahmet, yakınlarına ve üyelerimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

LEAD TO LEAD
5. Dönem Mentorluk Programı

 
5. Dönem Mentilerimizin eğitim programları 15 Şubat itibariyle başlamıştır. 6 seans eğitim Nisan sonu itibariyle tamamlanmıştır. 6. Dönem Mentor ve Menti liste kontrolleri devam etmektedir. 6. Dönem LEAD to LEAD Mentorluk Programımız Eylül ayında başlayacaktır. Değerli katılımlarından dolayı mentilerimize, mentorlarımıza ve eğitim desteği veren kurumsal partnerlerimiz Metro Türkiye ve Pernod-Ricard’a teşekkür ederiz.
 

2023 Sponsorlarımız: 

 

Değerli  LEAD Network Türkiye üyemiz;
Komitelerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve komite gönüllüsü olarak bize katılmak isterseniz başvurularınızı
iletisim@leadturkey.net üzerinden yapabilirsiniz. 

Komite Gönüllülük detayları için tıklayın
LEAD Network Global 2021 Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız
GELECEK ETKİNLİKLERİMİZ
Mayıs Ayı Kahvaltı Etkinliği
Kayıt Ol
GLOBAL WEBINARLAR
LEAD Network Chapter'larının Şubat ayı boyunca düzenleyeceği webinar'lara katılmak için görsele tıklayın...
Birlikte Büyümeye Devam Ediyoruz

Kurumsal Partnerlerimiz
Üyelikler Hakkında Bilgi Almak için Tıklayın
Basın ve Sosyal Medya

TAKİPTE KALIN!
Hem Türkiye hem de global hesaplarımızda faaliyetlerimizi yakından takip edebilir bizleri sosyal medyada destekleyebilirsiniz.
Link
LinkedIn
Twitter

LEAD Network CRM & Global Üyelerle İletişim

LEAD Network’un Avrupa’ nın 10 farklı chapter’ında yer alan üyeleri birleştirmeyi ve birbirlerine katkı sağlayacak paylaşım ve network ortamı sunmayı hedefleyen CRM platformuna katılmanız için tek yapmanız gereken https://leadmembers-eu.net/ linkinden kayıt işleminizi tamamlamak.

Kayıt işlemi sonrasında CRM platformunun etkin kullanımı için desteklerinizi bekliyoruz!


LEAD Network Mobil App
LEAD topluluğuna şimdi katıl ve diğer LEAD Network üyeleri ile iletişimde ol.
Henüz LEAD Network üye platformu yeni mobil versiyonunu indirmediyseniz Apple App Store veya Google Play Store’ dan indirebilirsiniz.


  

Tüm sorularınız için iletişim@leadturkey.net adresimizden Genel Koordinatörümüze ulaşabilirsiniz

Facebook
Link
Website
Copyright © *| 2023 | LEAD Network Türkiye |*  Tüm hakları saklıdır.

İletişim için mail adresimiz:
iletisim@leadturkey.net