Bugün, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü…

Türkiye Cumhuriyeti kadınları haklarını kazanmak adına çok uzun yıllardır mücadele etmektedir. Kadınların sosyal yaşama eşit olarak katılmasını sağlamak ancak ülkelerin hatta Dünya’nın kadına bakış açısını değiştirmeleriyle mümkündür. Kıymetli LEAD Network üyeleri son bir haftadır sektörümüz firmalarının 8 Mart Dünya Kadınlar gününe özel hazırlanmış pek çok kampanyasını görüyorum. Kadının yaşadığı tüm olumsuzluklara ragmen daha kapsayıcı, eşitlikçi, siddeti ve kadının maruz kaldığı tüm zorluk ve önyargılara dikkat çeken bu çalışmalar umut veriyor.

Mustafa Kemal Atatürk’ün de saygıyla bahsettiği, tarih boyunca haklarını almak, korumak ve toplumda eşit şekilde konumlanmak adına çaba göstermiş kadınlarımızın hayatın her alanında layıkıyla görebileceğimiz günlerin yakında olmasını diliyorum. Modern ve çağdaş günlere gelmemizde önemli görevler üstlenmiş olan kadınların  sektörümüzün temsiliyetinde de önemli roller üstlenebileceğine ve hatta üstlenmesi gerektiğine inanıyor; kadınlarımızın görünürlüğünü  artırmak adına tüm kurumsal partnerlerimizi destek vermeye davet ediyorum.

Başta LEAD Network Türkiye’nin kıymetli Kadınları olmak üzere tüm kadınların Dünya Kadınlar gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Sevgilerimle
LEAD Network Türkiye Başkanı
Aysun Zaman