Cumhuriyetimizin 97. Yılı Kutlu Olsun!

LEAD Network Türkiye Üyeleri,

Anafartalar Komutanı Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarının başlattığı kurtuluş mücadelesi, yaşanan tüm zorluklara rağmen millet olarak kenetlenerek Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinin atılmasına vesile oldu. Kadınlarımızın da can siperhane katkıları ile bu şanlı mücadele, dünyanın dört bir yanında takdir kazandı. Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet, Türk milletinin kaderini tayin etti ve sosyolojik, tarihsel ve siyasal anlamda birçok değer kattı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde Türk milletinin gösterdiği çaba ve azmin sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş ve uygar devletler seviyesine ulaştırmak için üzerimize düşen sorumluluklarımızın bilincinde yola devam etmeliyiz.

Etnik kökeni ne olursa olsun çeşitlilik ve kapsayıcılık adına en güzel örneklerden biri olarak tüm yurttaşlarını Türk Ulusu çatı kimliğinde birleştirme başarısı gösteren Cumhuriyet ile milli birlik ve beraberliğimizin sonsuza dek süreceğine ve toplumsal dayanışmanın her geçen gün artarak devam edeceğine inancım tamdır.

Bu vesileyle başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor; Cumhuriyet Bayramı’mızı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

Sevgilerimle

Aysun Zaman
LEAD Network Türkiye Başkanı