“İş’te Şans”, başarılı ancak maddi olanakları yetersiz çocukların şansı olacak

Bu Kitabın satışı ile yazarın elde edeceği gelir TED Burs Fonu’na aktarılacak

Seda Erzen tarafından kaleme alınan ve iş dünyasından, düşlerini hayata geçirebilmiş 8 başarılı iş insanı ve 4 arkadaşının ilham verici öykülerini konu alan “İş’te Şans” isimli kitabın satışından yazarın elde edeceği gelir, TED’in , başarılı ancak maddi olanakları yetersiz çocukların eğitimlerine devam edebilmesi amacıyla kurduğu burs fonuna aktarılacak.

Seda Erzen tarafından kaleme alınan “İş’te Şans” birçok kişinin tanıdığı, düşlerini hayata geçirmiş sekiz çok değerli iş insanının ve dört arkadaşının ilk iş tecrübelerinden faydalanarak yazılmış bir başucu kitabı olmaya aday. Yazar Seda Erzen, Abaküs Yayınları’ndan çıkan kitabını şu sözlerle anlatıyor: “Dört yakın arkadaşım ve Sekiz çok değerli iş insanının iş hayatındaki farklı yolculuklarını anlattığım bu kitapta, okuyucuların pratik çalışma ile kendi değerlerini bulmasına, özgeçmişlerini etkili hale getirmesine yardımcı olmayı hedefliyorum. İş hayatında yer alan herkesin ihtiyaç duyabileceği iş kanunu hakkında ufak bilgileri de sunduğum bu kitapta yer verdiğim yaşanmış hikâyelerle, okuyucunun “şans” dediğimiz kelimenin anlamını da bulmasını arzu ediyorum. Ayrıca bu kitabı satın alarak gelir düzeyi düşük çocukların eğitimi için Türk Eğitim Derneği’ne katkı sağlayacaksınız. Hayatında şansı yakalamak isteyen miniklerin düşlerine ortak olduğunuz için teşekkürler.”

Kitapta röportajla yer alan ünlü isimler ise şöyle: Bedriye Hülya, Cemalettin Sarar, Cemal Karabel, Ertan Çakır, Ümit Boyner, Mustafa Ünal, Dr. Soner Canko, Dr. Zehra Güngör.

 

İlgili Kişi:

Cumhur Karabacakoğlu

Marjinal Porter Novelli

0530 940 34 89

cumhurk@marjinal.com.tr

 

www.turkegitimdernegi.org.tr

Türk Eğitim Derneği, 1928 yılında, Atatürk’ün önderliğinde ve çoğu Cumhuriyetin kurucuları arasında yer alan isimlerin bir araya gelmesiyle kurulmuştur. Başarılı fakat olanakları sınırlı öğrencilere burslar vermeyi, yurt içinde ve dışında yabancı dilde eğitim veren okullar ve yurtlar açmayı, Türk eğitim standartlarını çağdaş seviyeye taşıyacak bilimsel platformlar oluşturmayı, eğitim sisteminin sorunları ve çözümleri konusunda toplumu bilinçlendirmeyi ve Türk eğitim politikasının oluşturulmasına katkıda bulunmayı misyon edinmiş köklü bir sivil toplum kuruluşudur. Türk Eğitim Derneği; Üniversitesi, 38 okulu, temsilcilikleri, öğrenci yurtları, düşünce kuruluşu, senfoni orkestrası, okullarının mezun dernekleri ve spor kulüpleri ile faaliyet göstermektedir.